Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kezdő vagyok tengeri élőlényta...

Kezdő vagyok tengeri élőlénytartásban. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Azt kell tudni rólam, hogy volt már elég komoly édesvízi akváriumom, de még nem volt tengeri akváriummal dolgom ezért érdekelne a dolog. Kezdő segítségeket kérnék tőletek (pl.: vízkeringetés, oldott ásványi anyagok, stb.) Ez az akvárium nem lenne túl nagy, nagyjából 60 literes. Maga az akváriumban inkább korallokat tennék (kezdő korallok), néhány bohóchalat és tisztogatógarnélát tennék. (nagyjából ezeket ismerem és elvileg passzolnak :D). Végül megkérnélek benneteket, hogy az alábbi korallt fel tudnátok-e ismerni? [link] (magyar névre gondolok és arra, hogy hol lehetne-e beszerezni). Válaszotokat előre is köszönöm!!!
2014. okt. 15. 18:58
 1/10 A kérdező kommentje:
Megbízható forrású linkeknek is örülnék!
2014. okt. 15. 19:02
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem karéjanemóna.


Beszerzés itt.

[link]

2014. okt. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Már egy ideje kerestem. :) Esetleg jártál már ott vagy ismerősödnek van az üzletről véleménye?
2014. okt. 15. 19:33
 4/10 anonim ***** válasza:
Tengeri akvarisztikába nem vagyok jártas csak annyit tudok h kezdőknek nagyon nem ajánlott 200 liter alatt kezdeni. 100 literes tengeriba már nanonak számít. A bohóchalak pedig ekkora akváriumba kicsinálják egymást. Esetleg 1-et tarthatnál.
2014. okt. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Na basszus... szóval azt mondod, hogy a hatalmas akváriumokat ajánlják kezdőknek? Pedig láttam akvarisztikai videókat 60 literes akváriumokról amelyekben nyugodt szívvel lehet ilyen halat tartani.
2014. okt. 15. 20:41
 6/10 A kérdező kommentje:
Egyébként, ahogy korábban is említettem, nem a halakon lenne a hangsúly ebben az akváriumban. Azért köszönöm a felvilágosítást. :/
2014. okt. 15. 20:45
 7/10 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=avzYWzqWhlc

Ezeket a Zoanthus korallokat nem könnyű tartani.

Elfogy egy idő után. Szerintem ne azt válaszd.


A Tubastrea-t könnyebb, csak etetni kell, nem fotoszintetizál, mindegy milyen a lámpája.

https://www.youtube.com/watch?v=Tc1PsPg6Kbs

Nem kell ennyire egyénként etetni, egy pipettával odanyomsz neki egy kis fagyasztott artemiát, vagy mysist amikor a korall ki van nyílva. És akkor rácsukódik a kajára és megeszi.

2014. okt. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem van egy kb 10 literesem egyébként, egy 300 l/órás vízforgatással, élőkövekkel. Van benne sok üvegrózsa, mert a nagy akváriumomból oda gyűlytögettem át őket és abba tettem egy tubastreát is. Fölé egy ilyen izzót:

ilyet: [link]

Lekameráztam, meg akartam mutatni, de nem jó az usb átjátszó zsinórom, a kutyák megrágták szerintem. Így most nem tudom feltenni youtube-ra a videót :/

2014. okt. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2014. okt. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :) Még azt szeretném megkérdezni, hogy milyen fűtőberendezést és vízforgatót kéne vennem?
2014. okt. 16. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!