Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 60 l-es törpegarnélás...

Egy 60 l-es törpegarnélás akváriumban milyen növénytápot lehet használni és mennyit?

Figyelt kérdés
2010. jan. 24. 10:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Az akváriumba való növénytápszerek nem károsak az akváriumban található élőlényekre. Ha rendeltetésszerűen használod, semmi baj nem történhet.


A garnélák a réztartalmú szereket nem bírják, de a növénytápszerekben ilyen nincs.

2010. jan. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem több garnélás is azt tanácsolta hogy semmit,még vízkezelőt se használjak,scak hagyjam érni a vizet egy napig...Növénytáp meg se fordult a fejemben ezek után:D.Tablettás táppal meg az a baj,azt mondták,hogy ha kiturják akkor repül minden fele,zavaros lesz a víz és meg is ehetik.
2010. jan. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy a garnélák semmi fémet nem viselnek jól, a növénytápok meg álalában vasat tartalmaznak. Esetleg CO2 tablettát javasolok.
2010. jan. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Salx Narval ***** válasza:
Én Amano garnélákat tartok, halakkal együtt.Tablettát és növénytápsót is használok ez utóbbiból, az előírt mennyiség felét.Egyszer Parakillt is kellett használnom.Most egy évesek, eddig bírták a gyűrődést, szépen vedlenek és többször be is petésedtek.Természetesen nem maradtak életben az édes vízben.Redekkel is próbálkoztam, de azok 2-3 hét alatt eltűntek, sajnos azt nem tudom, hogy a vitorlások miatt, vagy a tápsótól.Úgy vélem én követtem el hibát, ezek túl kicsik ekkora halak közé, még nagy akváriumban, dús növényzet mellett is.Szerintem ha dús növényzeted van, óvatosan egy fél adaggal, meg lehet próbálni.Ajánlani viszont nem merem.
2010. aug. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem red sherry van.

Én semmit nem rakok az akváriumba, csak csapvizet!

és szaporodnak a rákocskák rendesen :)


Mellette van anubias, jávai moha, meg valami hínár és még van pár aminek a nevét nem tudom.

Az anubiast rágyökereztettem egy vasfára, így táptalaj nem kell neki, de az a növény már vagy egy éve tök szép, csak annyi, hogy lassan nő.


Igénytelen növényeket kell venni, amik bírják a strapát és akkor nem kell növénytáp :)


Létezik egy rakat olyan növény ami tök jól néz ki, de fényigényes, vízminőségre is hisztis, Co2 adagolás kell neki, viszont a Co2-től meg könnyen megfulladhatnak a kisrákok. Így ilyen növényeket inkább ne vegyél.


Inkább kérdezz rá a boltban, hogy milyen növény van, ami igénytelenebb.

2010. aug. 29. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!