Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kicsi fehér gömb alakú valamik...

Kicsi fehér gömb alakú valamik úszkálnak az akváriumban. Mi ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Pár napja sajnos megbetegedett, egy szép nagy gyöngyhasú gurámim, és egy ramirézim.

A gurámi, halpenészes lett, a ramirezi darakór.

Amennyire meg tudtam állapítani, és utána olvasni. Képek alapján. Lecseréltem a fél vizet. 112 l-es akvárium. Raktam bele malachit zöldet, és azóta napi szinten, parakill-lel is kezelem a vizet. Sajnos a gyöngyhasúm meghalt. :-( a ramirézi, mintha javulna, de 1 hét elteltével, mos a vízben nagyon kicsi penész "gömbök úszkálnak. Lehet, hogy csak a kaja rohadt rájuk? Próbálom nem túletetni őket. Meg van már kb fél éve az akvárium, de valahogy nem jövök bele a dolgokba. Rendszeresen takarítom, havonta, figyelek a kajára. Szép a víz is, nem algásodik, vagy ilyesmi. Mindíg 1 tenyésztőtől vásárlok, és kérek tanácsot, d mindíg van, hogy halnak meg halak. Van, gogy hetekig semmi aztán meghal 3-4 és megint semmi.

Nem értem! Tanácsok?


2010. jan. 24. 11:28
 1/4 A kérdező kommentje:

Próbálok felrakni fotót:


[url= [link]

2010. jan. 24. 11:40
 2/4 A kérdező kommentje:
2010. jan. 24. 11:41
 3/4 A kérdező kommentje:
2010. jan. 24. 11:42
 4/4 anonim ***** válasza:
Heti 1/3 vízcsere.A kaja penészesen rohad be ugyhogy valszeg nem ették meg.Havonta takaritás alatt nem tudom h ízcserét értesz e vagy neagyjisten teljesen szétszeded az akváriumot...NEm szabad szétszedni. hetente 1/3-ad,azt a vizet vízkezelőzni kell, és aljzatporszívózni is kell ha mást nem,akkor 2 hetente.szia.
2010. jan. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!