Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Belső szűrőt csk függőlegesen...

Belső szűrőt csk függőlegesen szabad használni?

Figyelt kérdés
Kaptam egy szettet, de nagyon gagyi szűrő volt benne. Vettem egy normálisabbat, de mint az itthon kiderült, leér az aljzatig ha normálisan elmerítem. Kérdés: Lenne baja, ha kicsit döntve tenném be?

2014. okt. 18. 20:49
 1/3 Platypus ***** válasza:
Nem egyenletesen terhelődne a tengely, ettől féloldalasra kopna és hamar zörögni kezdene. Inkább a teteje lógjon ki egy kicsit. Nem baj ha közel van a talajhoz, csak ne szívja be.
2014. okt. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy erősen szív, így még egy kis dombot is épít maga alatt, hiába pakolászom. Szóval a teteje legyen kint? És gondolom vesztes ötlet, de ha etetésenként forgatnám hogy melyik irányba dőljön?

Egyébként zöld mancs :D

2014. okt. 18. 21:57
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez szűrő függő, példa vannak a szökőkút pumpák vagy hasonlóak, náluk alaphelyzetben vízszintesen van a tengely és a rotor.


Ha egy szűrő függőleges helyzetben zörög akkor nem tudták jól megcsinálni a rotor, tengely, illesztését, ezeknél a szűrőknél elkopik gyorsan a tengely ha döntöd, példa resun vagy serafil, főleg a serafil 120.


Ha nem zörgős szűrőről van szó, tehát meg tudták jól csinálni a tengely, rotor, illeszkedését akkor az lehet fektetve is, példa az aquael szökőkút pumpák, de az újabb fan széria is bírja.


Ha egy "zörgős" szűrőt eldöntesz akkor 1-2 hónap alatt elkopik a tengely, vagy a rotor belseje, ezeknél függőleges helyzetben is nagy a rotor rezonálása, ezért zörögnek.


Van elég sok gyártó aki meg tudja azért csinálni rendesen, az ő szivattyúikat lehet venni gyárilag vízszintes helyzetben lévő rotorral is: [link]

2014. okt. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!