Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért ragad össze a bettám...

Kukucs Péter kérdése:

Miért ragad össze a bettám hosszú uszonya?

Figyelt kérdés
Eddig 2 sziámi harcoshalam volt de mindegyiküknek összeragadt az uszonya...Mikor először vettem néhány nap múlva.olyan volt az uszonya és meghalt...Mikor másodjára, azaz most vettem ennek a halnak is összeragadt néhány nap múlva...Mít csináljak?

2014. okt. 18. 21:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Az uszonyok összetapadásának nem egy oka lehet, de egyik sem valami jó.

[link]

Itt össze vannak foglalva röviden a betegségek.

2014. okt. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Mít csináljak?"


Jó helyről vegyél egészséges halat, aztán egy beért, "élő" akváriumba tedd bele, és tartsd így:

[link]

Minimum 30 literes akváriumban.


Az uszony összetapadás inkább tünet. Sok dolog okozhatja, de alapvetően ezek a gyenge immunrendszer miatt tudnak érvényesülni.

Az immunrendszer 99%-ban a stressztől áll le. Azt pedig leginkább az elégtelen tartási körülmények okozzák.


Szóval annyit tudsz tenni, hogy egészségesen veszed, és úgy is tartod.

2014. okt. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Szerintem nem stresszes...Egy kb 65l-es aksiban van 3 nősténnyel...A hőmérséklet jó, akkor sötétítsem el az aksit?Mármint az egysejtűek miatt
2014. okt. 18. 21:52
 4/4 anonim ***** válasza:

Az, hogy folyamatosan 3 nősténnyel van összezárva okozhat stresszt. De ezen kívül még sok környezeti tényező is: nem elég magas hőmérséklet, rossz vízminőség, kevés búvóhely (pláne a csajok miatt). Én ott kezdeném, hogy ellenőrizném a víz hőmérsékletét és megnézném mit reagál a halacska napi 20%-os vízcserére. (Vagy ha tudsz mérni/méretni ammónia, nitrit, nitrát szintet, az még jobb!)

Lehet ám ebből még bakteriális fertőzés is, de gyógyszeres kezelés előtt ki kell zárni az egyszerűbben megoldható bajokat, mert a sok gyógyszer sem tesz jót a hal szervezetének.

2014. okt. 20. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!