Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Opálos/zavaros/fehér víz?

Opálos/zavaros/fehér víz?

Figyelt kérdés
Fehéres/zavaros a víz az akváriumban. Most rendeztem csak be, volt benne vízelőkészítő is, beletettem a halakat, aztán figyeltem fel rá hogy olyan klóros szine van mégis neki...pedig 1 napot benne volt az antiklór!

2014. okt. 21. 19:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Három hétig üresen kellett volna járatni, hogy a szűrőben megtelepedjenek a hasznos baktériumok. Ha tudod passzol el a halakat három hétig, ha erre nincs lehetőség, akkor ritkábban etess és imádkozz, hogy ne legyen nagyobb pusztulás.
2014. okt. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
vízelőkészítő volt benne, azt mondták akkor elég egy nap :(
2014. okt. 21. 20:03
 3/11 Pendulum92 ***** válasza:
78%

Szerintem csak simán az aljzat miatt, ha most rendezted be. 1-2 nap, és eltűnik. Viszont a láthatatlan mérgek, mint az ammónia, később a nitrit több gondot okozhat.


2-3 hétig keveset etess nagyon, és javasolok napi 10% vízcserét, ha már így alakult, hogy nem vártad ki a "feléledési" időt.

2014. okt. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A halakat csak 1-2 héttel a feltöltés után szabad betenni. Antiklór (fixirsó) teljesen feleslegesen terheli meg a rendszert, inkább forralt vizet kellett volna használni. Klóros szín nincsen, ez valamilyen mikroorganizmus. Rendesen kellett volna szűrni a vizet, talajszűrő is megfelelő lett volna. Nincs valamilyen rothadóképes szerves anyag a berendezésben (fa, nád stb.) ?
2014. okt. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Most lettek beletéve ilyen hínárszerűk
2014. okt. 21. 20:17
 6/11 anonim ***** válasza:
81%
Boltosnak ne higgy, nekem 60 literbe próbálta ajánlgatni anno csigasügérek helyett a jaguársügeret(25-30 centisre nő). Csináld a leírtakat és olvasgass neten, hogy mi is az egésznek a lényege, hogy működik.
2014. okt. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

konkrétan ilyen a víz lehet hogy csak az aljzat nem volt rendesen kimosva? (megmostam a sódert egyszer)

[link]

2014. okt. 21. 20:23
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen volt, amikor indítottam az akváriumomat. Ez a csapvíz miatt van, amiben mindenféle anyag benne van. Holnapra letisztul, de ez nem jelenti azt, hogy alkalmas a halak befogadására.
2014. okt. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Pendulum92 ***** válasza:
A szemcsék összesúrlódása miatt ilyen opálos. Szinte elkerülhetetlen tünet, talán ha 20-szor átmosod, halványabb.
2014. okt. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
napi 10%-os vízcserét ha csinálok, akkor a beöntendő vizet beantiklórozzam ? esetleg a bacik szaporodását valamivel elő tudom segíteni?
2014. okt. 21. 21:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!