Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Fagyasztott cyclops és Sera...

Fagyasztott cyclops és Sera lemezes mellé mit érdemes még adni nano halaknak?

Figyelt kérdés
Mi a megfelelő arány?
2014. okt. 22. 16:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Lehet még artemia vagy krill, én a tropicarry márkát szoktam venni, apró, bébi rákok vannak benne.


A lemezessel vagy a száraz táppal vigyázni kell, apró halaknál ha túl sokat eszik belőle gond lehet, sok folyadék kell az emésztéshez, ezt terheli a halak gyomrát rendesen.


Nálam van otthon lemezes, 6 nap fagyasztott kaja, 1 nap koplaló nap, néha ha eszembe jut szórok mellé kevés száraz tápot is, de ritkán, van, hogy hetekig nem kapnak szárazat.


A fő kaja artemia, (sórák) szépek a színeik, élénkek, szinte nem is kel szárazat adni, ha adsz akkor kevesebb fagyasztottat vagy élőt adj és mellé kevés lemezes.

Ha nincs lemezes az sem gond.

2014. okt. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sórákból a frissen keltek nem túl picik nekik? Tudom, hogy akkor van bennük a legtöbb tápanyag, de azt vettem észre, hogy pl lemezesből nem az egészen apróra törteket szeretik, hanem a picsit nagyobb darabokat. Vagy csak spórolnak az energiával?
2014. okt. 22. 20:13
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem pont frissen keltek a fagyasztott táblákban lévő sórákok, 2-3 mm kb, könnyen elfogyasztható egy nano halnak is, de példa a gurámiknak is ugyanazt adom, én csak aprót veszek krillből, meg sórákból is, egyszer vettem más márkát krillből, abba nagyok voltak, csak pár darab volt egy kockában, volt olyan hal amelyiknek nem is jutott.

Jobban szeretem ha sok sórák van egy kockában, biztosabb, hogy mindenkinek jut.

2014. okt. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De ha már sórák, akkor inkább megpróbálok magam keltetni, így gondoltam. Felnőtt halaknak mennyi idősen éri meg odaadni őket?
2014. okt. 22. 22:38
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem értek a keltetéshez, egyszer számolgattam, többe került volna a keltetés és a sórákok etetése mintha megveszem a fagyasztott táblát, plusz nem tudod lefagyasztani.


A fagyasztott eleségek sokkfagyasztással készülnek, ezt otthon nem lehet kivitelezni.


100 grammos tábla most 400-500 ft között van, 30 kocka, adag, 1 kocka egy 100 literes társas akváriumba elég, illetve annyi halat érdemes beletenni aminek elég napi 1 kocka.


Itt: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__6.. linkeltem is, nem olcsó a lárva, a kajájuk sem olcsó.

2014. okt. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Én pártolom a vadászösztön szinten tartását, ezért is kacsintgatok az élő sórák felé. Nálunk Sera sórákkeltető szettet árulnak kb 3000 Ft, de neten láttam néhány jó ötletet, amivel állítólag elég olcsón meg lehet oldani a keltetést, és fenn lehet tartani egy minikolóniát.


Most vettem fagyasztott kandicsot 500 Ft volt, 20 kocska van benne, de tapasztalataim szerint kb 1 kocka hatoda, nyolcada elég egy aksimba, mert mondjuk a negyed kockából becslésem szerint kb 3-5 ezer kis fagyasztott rákocska kerül az aljzatba, pedig a halak már teleették magukat velük.


Mindenesetre szerintem meg fogok próbálkozni a sórákokkal.

2014. okt. 23. 11:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!