Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy érdemes belevágni az...

Valletta kérdése:

Hogy érdemes belevágni az akvarisztikába?

Figyelt kérdés

Egyelőre semmit nem értek az akvarisztikához, de nagyon szeretnék majd egyszer egy szép akváriumot, nagyon tetszenek a nano akváriumok és főleg a tengeriek. Még így, a hozzá nem értésemmel is látom, hogy ez egy nagyon komoly, költséges hobbi. Milyen könyveket, weboldalakat ajánlanátok kezdetnek?

Gondolom a legalaposabb elméleti felkészülés ellenére is előfordulhat, hogy nem jön össze valami, ti mit javasoltok, milyen akváriummal érdemes kezdeni? Gondolom nem nano és nem tengeri. :) Mennyi esély van arra, hogy egy felkészült kezdő fel tudjon építeni és kézben tudjon tartani egy ilyen akváriumot?

Az üzletekben az eladók általában felkészültek? Vagy olyanok, mint mondjuk kutyák esetén, hogy sokszor nem tudnak különbséget tenni póráz és póráz között?



2013. márc. 21. 12:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Akvarista.hu nagyon jó fórum igazi gurukkal
2013. márc. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 vasutember válasza:

Az első (és talán) a legfontosabb szabály hogy úgy menj be a boltba hogy már tudod mit akarsz!


Kezdőknek az elevenszülőket ajánlják mint a guppi,molly,platti mert nem annyira "igényesek".


[link]

[link]

2013. márc. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 YourDestiny ***** válasza:
Az alapok megismerésével kell kezdeni, arra pedig ott vannak az akvarista.hu főoldalon lévő e-könyvei. Ingyenesek, kezdéshez tökéletesek.
2013. márc. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
AMI FONTOS NE INFORMÁLÓDJ AZ ÁLLATKERESKEDÉSBEN DOLGOZÓ ELADÓKTÓL!!! Nekik az a szándékuk, hogy eladjanak és nagy ívben lesz@rják, hogy jó helyre mennek e a halak.
2013. márc. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

[link]

[link]


[link]


[link]


az eladókra meg nem hallgatunk.

2013. márc. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm!
2013. márc. 21. 21:10
 7/10 anonim ***** válasza:

először mindenképp olvass utána, én közel fél évig csak tanulmányoztam a könyveket, folyóiratokat és weboldalakat meg persze kéreztem is emberektől ezt azt :)


innen tanultam én is:


www.akvafarm.hu

www.akvaguru.hu

www.gyakorikerdesek.hu (igen, sokat meg tudtam itt is:P)

www.diszhal.info

www.akvarisztika.info

www.akvakertesz.hu

www.akvarista.hu

www.akvariummagazin.hu

www.akvaklub.hu

www.nigro.hu

www.diyhal.eoldal.hu

www.limia.gportal.hu


és ha tudsz angolul akkor:

www.aquaticcommunity.com

www.fish.mongabay.com

[link] (ez uaz, mint előző csak ez a biotóp rész kiemelve, gyakran jártam itt is)

[link] (itt konkrétan a szűrést olvasgattam)

[link] (ahogy itt is...)

[link] (éééés itt is...:D)

www.fishlore.com

www.freshaquarium.about.com

www.saltaquarium.about.com


egy német linkem is van...nemrég találtam, csak én nem tudok németül :P

[link]


bocsika, hirtelen csak ennyit találtam meg...pedig jóval több volt :S

2013. márc. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

jah igen elég sok könyv is van...

a legalapabb a horn-zsilinszky féle akvarisztika. mondjuk ez szerintem mára már kicsit elavult, hiszen azóta sokat fejlődött a technika...viszont az alapok megtanulására a legjobb...anno én is kikönyvtáraztam magamnak :)

én olvastam a jeremy gay féle tökéletes akvárium című könyvet is. ez se egy rossz mű a témában.

és ami még tetszett az a dick mills féle akvarista kézikönyv volt :)

a többit pedig gugli kidobja neked ami létezik, mert nem csak ez a három van a boltokban :D

2013. márc. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Zsebev, köszi neked is a rengeteg linket!

Nem szeretném elkapkodni a dolgot, hiszen élőlények életminőségéről van szó, nem csak arról, hogy nyújt-e számomra esztétikus vizuális élményt az akvárium vagy sem.

Majd ha belekezdek az olvasásba, biztos lesz még rengeteg kérdésem.

2013. márc. 22. 10:28
 10/10 anonim ***** válasza:
persze, hogy lesz. én is sokat kérdeztem itt kedves hable-tól meg tettem is fel kérdéseket. azóta addig jutottam, hogy már tőlem (is) kérdeznek a kezdő akvaristák :) ennek persze nagyon örülök, de ugyanakkor sokkoló is...hiszen pár hónapja kezdett el igazán érdekelni a dolog engem is (na jó nagyjából egy éve...lassan...pár hónap múlva :)) meg hát...októberben vettem meg az én kis 112 lityósomat...szóval így tényleg sokkoló amikor valaki tőlem kérdez valamit :P
2013. márc. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!