Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Eheim 2073 vagy Tetratec...

Eheim 2073 vagy Tetratec EX1200 Plus vegyek 200 literes Afrikai sügéres aksiba?

Figyelt kérdés

Ha jól mondom, akkor ez az aksi méret csak névlegesen (bruttó) 200 liter, mert nem töltöm csurig és a benne lévő köveknek is legalább 10 liter vízkiszorítása van. Tehát elméletileg mindkét szűrőnek el kellene vinnie, ugye?


Köszönöm a válaszokat!



2014. okt. 25. 20:03
 1/6 A kérdező kommentje:
Vagy Eheim 2075? Megéri a 2073hoz képest, a motorjuk állítólag ugyanaz.
2014. okt. 26. 00:33
 2/6 anonim ***** válasza:

Az eheim 2073 csak 5 liter szűrőtöltetet ad szemben a tetra 8 literével, a vödör is csak 7,4 liter a tetránál ez 12.


Egy halas akvába a töltet méret számít és az ülepítő rész azaz a vödörméret, ebben az Eheim 2075 ami közelíti a tetrát.


A szűrőanyag mindkét szűrőben cserés, a tetrában a szivacsok nem jók, az eheimben növényes szűrőanyag van, könnyen eltömődik halasban.


Igazából az eheim növényes akváriumra jó, a terta halasra ahol sok a mulm, ürülék, az eheim erőszülője sem halas akváriumra van kitalálva.


Az eheim előszűrő csak 0.5 liter, a tetránál az alsó két rekeszt szokás ennek rendelni az meg 4 liter, mellé 4 liter siporax. (1 liter kerámia+3 liter durva szivacs)


Egyikre sem akarlak rá, illetve lebeszélni, magad dönts.


Halas akváriumokban 5-8 hónapot ment szűrők tisztításáról videók:

http://www.youtube.com/watch?v=_X4bOA91SpI

http://www.youtube.com/watch?v=vRKdvdoo7Jo


Az eheim 0.5 literes erőszülője, hogy kezeli a társasok szennyeződését ezt nem tudom, növényesbe a legjobb választás az biztos.

2014. okt. 26. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors és részletes válaszod!

Ez alapján inkább tetrat vennék. Mivel olyan még nem volt nekem ezért csak a minősége miatt hezitálok, hogy az legyen-e. A tetra minőségéről esetleg van tapasztalatod: kinézet, működés, felhasznált anyagok minősége? Amiket olvastam róla az alapján még talán jobb is ebben a kategóriában, mint az eheim. Lehet, hogy ott a nagy nevet fizeti ki az emberfia? :)


Köszönöm a további válaszokat, előre is!

2014. okt. 26. 07:59
 4/6 anonim ***** válasza:

Egy szűrőnél elvárás, hogy nagy szennyeződés tároló kapacitása legyen, amennyiben halas akváriumba kerül és mechanikai valamint biológiai szűrést együtt végez.


Akkor beszélhetünk mechanikai szűrőről, példa egy plusz belső szűrő, ha az elvesz a fő szűrőnek kinevezett szűrőtől koszt, szennyeződést, tehát nem kerül a ritkán takarított biológiai szűrőbe.

A külön mechanikai és biológiai szűrés macera, sokan nem szeretik, ezért alapból a legnagyobb vödröt kell venni ami mindkettőnek alkalmas amennyiben halas akváriumról van szó.


Van több szűrőm, kettő szűrőről csináltam eddig videót, majd készül a többi is csak szünet van a suliba és a gyerekektől még inkább stresszes vagyok :)


Tetra takarítás és tömlő tisztítás, van JBL is de téged a tetra érdekel.


http://www.youtube.com/watch?v=vRKdvdoo7Jo

http://www.youtube.com/watch?v=GayzhL8i6Fg

2014. okt. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja már linkeltem, végül is a cső tisztítást nem, látszanak rajta az alkatrészek, én meg vagyok elégedve velük, a terta szivacsai ritkák, mondjuk ez halas akváriumba nem hátrány, az ex 1200 sok szűrőanyaggal van nagy az alapterülete, lassú a vízoszlop emelkedés, lehet perlon vatta sem kell.
2014. okt. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Egy darab ex1200 elvisz egyedül egy 200literest (mondjuk ez bruttó), vagy egy másik kérdésben láttam, hogy lehet két ex600 v. ex800 az jobb lehet, mert nem kell belső. Azt láttam, hogy ex600 ott is kérdéses. Nagy dilemma valóban, mert árban jobb volna, mint az ex800.

Kíváncsi volnék más véleményére is.


Köszönöm!

2014. okt. 26. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!