Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha meglesz az új tetratec ex...

Ha meglesz az új tetratec ex 1200 plus-os külsőm, addig ne is használjam, míg a gyári szűrőanyag van benne?

Figyelt kérdés
Pénzügyi okok miatt sajnos csak kb. 1 hónap múlva tudnék bele venni siporaxot. ( ha jól számoltam 3 liter kellene bele)
2014. aug. 5. 19:40
 1/6 Pendulum92 ***** válasza:
Szerintem a semminél több, és legalább addig kicsit feléled baktérium ügyileg.
2014. aug. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
:D ez is igaz, köszönöm a választ! :)
2014. aug. 5. 22:55
 3/6 anonim ***** válasza:

A legfontosabb a szűrő beüzemelése előtt, hogy szerezz be gyógyszertári vazelint, vagy szilikon zsírt, minden tömítést át kell kenni, majd pár perc után papírtörlővel letörölni.

Fenti kötelező, állítólag az új tetrához csomagolják de nem nagy menyiséget adnak.


Ha megvetted a szűrőz, azonnal! be kell üzemelni, a vevőgarancia ideje alatt járnia kell, nem csak szűrőre, minden tartós fogyasztási cikkre vonatkozik, hogy használni kell.

Ha valami gond van, vagy nem tetszik a szűrő, visszaviszed, visszaküldöd, a vevőgarancia után már nem cserélhetsz, garanciába javítsák.


Példa én vettem egy szűrőt, nem tetszett, visszavittem másnap, hoztam egy másikat, az megfelelt, maradt is.


A sima szivacsba is szaporodnak a baktériumok, a biolabdát kiveszed meg a szenet, marad benn 5 liter szűrőanyag, 4l szivacs, meg 1 liter kerámia, esetleg a perlon, később meg teszel bele siporaxot.


A bio labdát ne hagyd benne mivel telepednek azért arra is baktériumok, így a cserénél eltávolítasz 2 liternyi baktérium telepet.

Példa a második rekesz alulról legyen üres.

2014. aug. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hatalmas köszönet az infókért B. Joci! Még bocsi azt megkérdezhetem, hogy végül 3 liter sipo elég lesz bele majd?
2014. aug. 6. 12:44
 5/6 anonim ***** válasza:

A gyári szivacsok tetra ex700-ig bezárólag 0.5 literesek, a rekeszek 1 liter űrtartalmúak.


Az ex 1200 rekeszei 2 liter űrtartalmúak, 4 darab van belőle, a gyári szivacsok 1 literesek, 4 darab szivacsot kapsz a szűrővel, valamint 1 liter kerámiát.


A lényeg 5 liter a gyárilag kapott szivacs+kerámia, 3 liter siporax kell mellé, ha legfölülre beteszed a perlon vattát akkor lehet 1 marék siporax nem fér be, nem kell kétségbe esni, alulról ki kell venni 1 marék kerámiát és cserélni siporaxra.


Lehet elég lenne 2,7 liter, de a kimért siporax literesével van csomagolva, víz alatt kell megrázni a rekeszeket akkor szépen megtalálják a karikák a helyüket.

2014. aug. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mindent értek! Ezer hála!!!! :)
2014. aug. 6. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!