Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy lehet a kavicsot tisztíta...

Doruss kérdése:

Hogy lehet a kavicsot tisztítani anélkül, hogy kiszedném az egészet? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Az akvárium vize sokáig tiszta, szép szokott lenni, de a kavics állandóan koszos lesz a halürüléktől meg a kajától, hiába próbálom megakadályozni a túletetést. Az a baj, hogy leszedem az összes vizet, kiszedem a halakat, kimosom a kavicsot és visszarakom az egészet, de pár hét múlva ha beletúrok a kavicsba, már jön föl belőle a kosz. Hogy lehet teljes szétszedés nélkül tisztítani??
2010. jan. 25. 18:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Egy gumitappancsszerű dolgot keressél ( tapadókorong átfurva), amiből egy kb 6-8 mm es átmérójü hajlékony müanyag cső jön ki. Ez legyen kb 1 m-es. Tedd a vizbe a tappancsot, és szívd meg a müa. cső szabad végét. Ahogy elindul a víz, a kavics felületét övatosan tapogasd végig a tappanccsal, mint egy porszívóval. Prsze a szabad vég alá tegyél lavórt, vödröt. Még az se nagy baj, ha egy halacska belecsúszik. Kisérletezd ki az átmérőjét a csönek, a tappancs méretét. Ha végeztél, töltsd fel az akváriumot tiszta vízzel. Hetente elég magcsinálni, és 2-3 évig sem kell a teljes vizet lecserélni.
2010. jan. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ne túrj bele akkor :) de komolyan ha folyamatosan tönkre vágod a baktériumkultúrát a talajban akkor mi tisztítja meg szerinted?ha sok szemét marad az ajzaton meg annak a jele,hogy nem megfelelő a szűrésed.
2010. jan. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Már próbáltam az első válaszoló megoldását, csak éppen műanyag tölcsérrel. Egy ideig segített is, tök jó volt meg minden, de egy idő után nem volt hajlandó kiszívni. Néztem, és nem volt eldugulva, a tölcsér és a cső is pesszolt egymásba... Na mindegy, azért köszönöm, majd megpróbálom a gumitappanccsal is.
2010. jan. 25. 18:52
 4/4 anonim ***** válasza:
Kisebb,lassabb megoldás nincs?...Fogsz egy slagcsövet,a végére rögzítesz egy fél literes palackot aminek az alja le van vágva.Én a müanyag virágtartó cserép átalaításával rögzítem.(ugy hogy levágom az alját a tartónak,és hosszában elvágom 1x,és ugy összetekerem annyira hogy beférjen a palack szájába.így már beledughatod a csövet ugy hogy beleszorul.Szívogatás helyett ha feltöltöd vízzel a csövet nem kelll a szádba folyó akváriumvíztől tartani...És ezt a félliteres palackot és a csövet végighúzod a talajon.
2010. jan. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!