Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért mondják az h a nagyobb...

Miért mondják az h a nagyobb akváriumot könnyebb tisztitani?

Figyelt kérdés
éshamár kérdeztem légyszi arra is válaszoljatok h hány literes akvitol kell külsö szűrő.
2011. jan. 27. 18:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
27%
Nem könyebb csak kevesebb vele a gond, nem berul fel olyan könnyen a vízminőség, és sokkal hamarabb hül ki.. stb...
2011. jan. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Sokkal hamarabb hűl ki? Mivan??

Egy akvárium minimális tartozékai: fűtő, szűrő, levegőztető, világítás, aljzat, élő növények

És azért könnyebb takarítani, mert könnyebben beáll az egyensúly, és minél nagyobb, annál jobban be tud állni ez a közeg. Heti 25-30%-os vízcsere, jó szűrés és nincs gond vele, 2 hetente talajporszívózás, de ha már nagyobb ez se szükséges, nekünk a 300 literesben pl elég csak kb. havonta kiporszívózni, de nagyjából mindent lebontanak a hasznos bacik.


Külső szűrőt 150-200 litertől ajánlatos használni, belső ekkor is ajánlott.

2011. jan. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

második. köszönöm. sokat segitettél.

első. nem értelek.

2011. jan. 27. 19:06
 4/11 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló sem mondott hülyeséget, csak gondolom később helyett hamarabbat írt véletlenül. Na mindegy.

Még annyit tennék hozzá a második válaszhoz, hogy én már 100 liter felett mindenképpen javaslom a külső szűrőt, nálam a 70 litereshez is most készül éppen.

2011. jan. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszönöm. amugy ezt azért kérdeztem mert kicsi a szobám, nemsokára felköltözök a tetőtérbe és oda vszinű hogy kapok egy nagyobb akváriumot. és körülbelül egy 100- 200 litereset gondoltam.
2011. jan. 27. 20:04
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha a tetőtérben fogsz lakni, és oda szeretnél akváriumot akkor ilyenkor már az akvárium hűtésére is gondolni kell.Hiszen nyáron azt állandóan süti a nap és forró a levegő. Lehet, hogy nem elég az sem, hogy a fűtőt kikapcsolod.
2011. jan. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
akkor?
2011. jan. 27. 20:28
 8/11 anonim ***** válasza:
Akkor majd nyitott lesz a teteje és odateszel egy ventillátort mellé :)
2011. jan. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én inkább attól paráznék nehogy leszakadjon az emelet :)


Egy 100 literes ha fel van töltve kaviccsal + vízzel + az akvárium üveg súlya hát úgy összesen van 200 kiló, úgyhogy én annál nagyobbat nem biztos hogy vennék..


De persze attól függ hogy van megcsinálva nálatok a tetőtér, lehet hogy simán bírja.

2011. jan. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Frontosa ***** válasza:

Lehet kapni ún. léghűtőt 6-8000 Ft-ért, olyan mint egy mobilklíma csak nem 2000 watt a teljesítménye és nyilván nem is olyan hatásos. Én azt használom nyáron, annyit pont hűt a nappaliban, hogy nekem és a halaknak is elég legyen. =)

Ha elutazok akkor megbízok valakit hogy naponta rakjon a 2 literes lefagyasztott ásványvizes palackot az 500 literes akiba, ha 30 fokot eléri a hőmérséklet. De az is max 1-1.5 fokot hűt rajta.

Kisebb akváriumoknál ventillátorral megoldható a hűtés.

Üdv,

2011. jan. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!