Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium beoltás?

Akvárium beoltás?

Figyelt kérdés
Megcsúszott az akvárium beindítása, így nincs időm kivárni a 4 hetet. Sikerült a közelembe találni egy ismerőst akinek van akváriuma. Kérdésem az lenne, h muszáj a szivacsot elhozni és belemosni az akváriumomba vagy elég, ha egy befőttes üvegbe belemosom a szivacsát és azt öntöm az akváriumomba. Köszi előre is.
2014. okt. 28. 09:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Nagyobb menyiséget kellene elhoznod, durván ezt: https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=_X.. 8 perc 10-től ami a tálban van, mehet a külső szűrőbe, óvatosan kell beindítani, részlegesen zárt csappal, így nem lövi be az akváriumba.


Már előtte szennyezd az akváriumot, példa napi 2 fagyasztott artemia kocka.


A trutyit rázogatni, mozgatni kell ahogy hozod, nyilván az akváriumba pihentetettet víz legyen jobb ha pár napja már megy, baktérium kultúra nem árt, pl neptun biostart enzimjei jó hatással vannak a szűrőanyagra, csira állapotban heterotróf baktériumok vannak benne, így előbb lesz a vízben nitrit, sokkal kevesebb az alga indítás után.

1 hetet azért így is várnék, vastagon szennyezd az akvát, lehet több halkaja is, indításnak az első napokban 2 kocka elég.

2014. okt. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a részletes leírást, sokat segítettél!
2014. okt. 28. 11:42
 3/7 anonim ***** válasza:

Még így utólag átgondolva akkor tennék azért halat bele ha kvarcz tiszta a víz, nem opálos, nem zavaros.


Sok akváriumot indítottam érett víz felhasználásával és a szűrőanyag belemosásával, egyik akváriummal sem volt gond, de azért van rizikó benne, főleg ha 600 literesről beszélünk.


Én hoznék vizet is nem csak "trutyit" a szűrőt beoltás után jó sokáig nem kell bántani, nagyon fog érdekelni mi van a szűrőben pár hét után, de állj ellent.


Én nem tudtam ellenállni az elején, mindig idegesített hova tűnik az a rengeteg kaja amit etetek, akváriumba nincs, szűrőbe nincs, rájöttem hosszú idő alatt, hogy szépen komposztálódik, majd lebomlik, a szűrőben szinte mindig ugyanannyi "trutyi" van.

Ezért jók a külsők, van ideje a mulmnak lebomlani.

2014. okt. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi ismét. A szűrőt még csak most tudnám indítani, ha minden jól megy akkor holnap v holnapután már betudom oltani, úgy hogy nem tudom, h van-e értelme 1-2 napra beindítani a két külsőt? Jövő hét elején érkezik 2 lelenc befogadott öves díszcsík. Addigra remélem rendbe lesz a víz.Jó húsba vannak legfeljebb 1-2 napig nem esznek. A sügerek pedig jövőhét csütörtökön fognak jönni. A piszkálásnak valahogy ellenállok majd :)
2014. okt. 28. 20:56
 5/7 anonim ***** válasza:

A szűrőket azonnal be kell indítani vásárlás után, 3 nap a csere ha személyesen vásároltad, utána szervizbe küldik, ez nem csak szűrőre, mindenre vonatkozik.


1-2 napra is van értelme beindítani, az ammónia szinte azonnal jelen van a vízben amint bedobsz egy kis kaját az pár óra múlva bomlani kezd, az ammónia szintje már 1 hét után csökken, igaz utána a nitrit szint emelkedik.


Tehát a 7 naphoz viszonyítva a 2 is számít, minél előbb el kell kezdeni szennyezni a vizet, a szűrőknek meg keringetni a vizet, hogy elinduljanak az aerob folyamatok.


Ha lehet kérj akvárium vizet is.


Kifejlett botiák lesznek? azok azért jobban terhelik a vizet, nem számít adsz-e nekik enni, vizelnek és a kopoltyúik is termelnek karbamidot ami ammóniára bomlik, tehát a koplaltatás nem gátolja az ammónia képződést, valamennyivel csökkenti.


Meredek lesz ha kifejlettek a halak, víz van már az akváriumban?

2014. okt. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ma este mindenképpen beindítom a szűrőket. Víz van az akváriumba, de tele nincs mert a köveket még nem hozta a tüzépes fickó, pedig 2 hete kifizettem neki a szállítással együtt. 110 kiló tufa gondolom elég sok vizet ki fog szorítani. Érdekes lesz a csobogás mellett este elaludni, legfeljebb beházizok kicsit. :) A botiák elég nagyok a kisebb 6-8 cm körül, a nagyobb olyan 10-12 cm-es lehet. Jövőhét elejére terveztem a telepítésüket,de akkor várok még velük 1-2 hetet.A 22 db tropheus 3-4cm körüli lesz, a 6db bohócsügér viszont közel kifejlett példány lesz, olyan 6-8 cm-ek lesznek.A sügérek jövőhét csütörtökön érkeznek, ha minden igaz. A szállításukat sajnos nem tudom már eltolni, Németországból fogják őket hozni. Remélem nem lesz gond, este ha minden jól megy be is tudom oltani a vizet. Köszi!
2014. okt. 29. 12:05
 7/7 A kérdező kommentje:
Sikerült az új tetrat beindítani, a réginek rossz a szivattyúja. Hétvégén szerzek egy kis belső szűrőt azzal hátha valahogy betudom indítani. A vizet sikerült beoltani és 1 kocka fagyit is dobtam a vízbe.
2014. okt. 29. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!