Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A haltubetkulózis megfertőzhet...

A haltubetkulózis megfertőzheti a mexikói axolotl-t?

Figyelt kérdés
Van egy 50 litetes akvàriumom guppikkal nem melléjuk tervezem venni majd esetleg utànnuk mert sajnos nagyon gyorsan hullanak valószinűleg haltuberkulózis a bűnös ami ellen nem tudok tenni semmit es nagyon rossz nézni h én mdgvettem tele van nóvényekkel megfelelő szűrés srb. Minden megfelelne de sajnos mar régita van ez a betegség és én ezt màr nem akarom tovàbb csinàlni viszont nagyon megkedveltem az akvarisztikàt közben (2. Akvàriumom). És abbahagyni nem szeretném tehàt azt vàllalnàm hogy kicsi àtrendezem de ha veszek nem fog ö is meghalni!!??? Elkaphatja egyàltalàn?? Ha valaki hozzàértő irna azt nagyon megköszönném :))
2014. okt. 28. 22:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Előbb mindig a hibákat kell megoldani, aztán új élőlényt venni. Egyébként 50 literbe nem lehet axolotlt tenni, mert 30 centisre megnő, megenné a halakat, ráadásul 22 foknál hidegebb víz kell neki. Azt nem hiszem, hogy elkapja, de semmiképp ne tedd bele.
2014. okt. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Platypus ***** válasza:
A haltuberkolózist elkaphatja az ember is. Ebből kiindulva ez a baci egyáltalán nem válogatós. És egy kétéltű sok szempontból közelebb áll a halakhoz, mint egy emlős. Inkább tarts rákokat vagy garnélákat, ott már elég nagy a rendszertani és élettani távolság, hogy biztonságos legyen.
2014. okt. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
40-50 liert irnak neki mindenhol ràadàsul a youtube tele van olyan vidikkel ahol akkorâba mint az enyém v kisebbe vannak és boldogan uszkàlnak és szép nagyok akkor most nem értem
2014. okt. 28. 23:32
 4/10 anonim ***** válasza:

"es nagyon rossz nézni h én mdgvettem tele van nóvényekkel megfelelő szűrés srb." "(2. Akvàriumom)."


Nekem ez nem tetszik, megvetted, tele van növényekkel, és a második akváriumod.


Biztos, hogy ez haltuberkolózis? Mikor vetted az akváriumot? Nem ártana ezt tovább vinni.


Én nem tartanák axolotl-t, nézegettem én is, de nagyon bamba egy jószág, helyette leopárd gekkó lett, ki lehet őket venni, lassúak, nem rohannak el, olyanok mint a lassított felvétel, jópofák, és szépek, ráteszed a kezedre őket és nem mennek sehova, nem kell őket üldözni.

2014. okt. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem ez szúrja a szememet: "Van egy 50 litetes akvàriumom guppikkal nem melléjuk tervezem venni majd esetleg utànnuk." Az állat úgy 30 centi hosszú lesz. 50 literben megfordulni is alig tud, nagy alapterületű, minimum 100 literes akva kéne neki. Meg ugye kívül hordja a kopoltyúját, ami piszok érzékeny neki. Amúgy google első találata: [link]


Azt azért ne felejtsd el, hogy a youtube ilyenekkel is tele van: https://www.youtube.com/results?search_query=betta+1+gallon és láthatóan szépen elúszkálnak benne a halak (akkor épp) mégse egészséges.


Szerintem beszélgessél el B.Jocival. Kérdésedből és a hozzáállásodból ítélve van rá reális esély, hogy nem TB-d van, hanem szimplán elcsellóztál valamit.

2014. okt. 29. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
az akvárium tavaly karácsony óta működik és nem 100% h tuberkulőzis mer nyilván akkor lenne 100 százalék ha ezt egy orvos állapítja ezt én és pár válaszoló állapította meg feltettem e kérdést miert hullanak a halim lerészleteztem és ketten is irták hogy valószinűleg ez lehet a baj kezdetben emmmi baj nem volt az akváriummal ilyen kezdeti barba alga előfordult de mostmár az sincs rendbe lene minden csak folyton hullanak egyszer régebbn vettem egy kék guppit és ugye nem tartottam külön jópár napig hogy kiderüljön nem e hordoz betegséget és hát pont ez volt a probléma pár nappal rá szájhab-ja lett nemtudott már enni végül meghalt ezt elkapta egy másik is az is meghalt t9bb hal nem halt meg (ebben) viszon utánna kezdődtek ezek a halálozsok valószínűleg a kék guppi volt a tettes és zerintem vele hoztam be valamit megpróbálom belinkelni azt a régebbi kéérdést ha megtalálom
2014. okt. 29. 15:24
 7/10 A kérdező kommentje:
2014. okt. 29. 15:25
 8/10 A kérdező kommentje:
és ugye utánna olvastam ennek és majdnem minden tünet psszolt a a leirtakhoz egyet kivéve hogy irták hogy sebek is mejelennek a testén nekem nincsenek semmi sebek rajtuk ugy ahogy vannak megdögölve találom őket :( régebbn először lesoványodtak hiábba etettem őket külön többet nekik akkoris mostanába csak ugy váratlanul egyik nap még normálisan uszkálnak másik nap meg már a garnélák másznak rajta...
2014. okt. 29. 15:29
 9/10 A kérdező kommentje:
Jo rendben nem fogok akkor axolotl t venni mert nem megfelelő neki a hely esetleg tűzhasú gőte?? Kisebb sokkal jo lenne bele nem? Esetleg eg elkaphatja?? Létszi vàlaszoljatok
2014. okt. 29. 17:02
 10/10 anonim ***** válasza:

Ezek szerint már lett boncolva a hal tbc dolog, tényleg az lehet.


A tűzhasú gőtéhez én személy szerint nem értek, axolotlnak szerintem is kicsi az 50 liter, szép nagyra megnőnek.

2014. okt. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!