Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nagy vitorlás halat milyen...

Nagy vitorlás halat milyen halakkal lehet együtt tartani?

Figyelt kérdés
2014. nov. 3. 20:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nagy vitorlás halnak hatalmas víztér kell, ijedős az akváriumon kívüli mozgásokra. Egyébként meg békés, legfeljebb a testnagyságának megfelelően sokat eszik.
2014. nov. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

300l-re gondoltam abba elfér max 6 hal (remélem)


gondolkoztam hogy törpesügerekkel együtt tartanám őket kis szín legyen azért :) de nem tudom hogy a törpesügereknek hány fokos víz a megfelelő átlegosan + elég kis méretűek.



Olvasgattam és láttam a márványgurámit (ilyet alapból is szeretnék berakni) és a másik gurámi az elég szines nem jut eszembe a neve :D 1-2 vitorlás harcsát (nem az óriásit), lehet hogy ez elég is lenne de még tetszenek a zebra sügerek is

2014. nov. 3. 21:04
 3/14 anonim ***** válasza:
Gurámikkal,sok sikert :))
2014. nov. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
ez úgy érted hogy gurámikkal lehet vagy hogy "Gurámikkal," (mégegy hülye nm baj próbálkozzon csak) :D ??
2014. nov. 3. 21:12
 5/14 anonim ***** válasza:

A guráminál egy hiba van, ők is eredendően a sügéralakúak közé tartoznak, nem kimondottan területvédők de egymással harciasak, felosztják az akvárium fölső részét, akváriumban ezt dús, vízfelszínre érő növényzettel lehet megoldani.


Amennyiben meg tudod oldani a két dolgot, vagyis a vitorlásnak úszótér, a gurámknak felszínre érő növény akkor békében lehetnek egy akváriumban.


Van egy régi videóm, a bal fölső részt érdemes figyelni, azt védi a hím gurámi a többi gurámitól, ha ez nincs így kialakítva akkor elég durva meccsek mennek közöttük.


http://www.youtube.com/watch?v=p1fAae_rfzI


A kék gurámi egy színváltozata a márvány, ami nem jutott eszedbe az szerintem az opálos kék, gyakori a kereskedésekben az arany színváltozat.

2014. nov. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ramirezi, Kakadu sügér, Apistogramma félék, Corydoras, Fekete tetra, Vörös karcsú díszmárna, Ancistrus, Moszatevő márna, Hemigrammus erythrozonus, és Botia félék pl:

Pakisztáni díszcsík, Zebracsíkos kövicsík, Törpe díszcsík, Bengáli díszcsík, Zebraöves díszcsík, Burmai díszcsík, Öves díszcsík.. stb.

2014. nov. 4. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Diszkosszal. Ennyire lány és savas vizet csak a diszkosz igényel, a természetes élőhelyükön is együtt élnek az ékfoltos sügérrel együtt. Saját véleményem szerint a 300 liter kevés lesz, a scalarenek való inkább ekkora medence. Az árukkal gondolom tisztába vagy ,h egy altum 10-30 ezer forint között mozog.(szinte csak vadon fogott példányokat lehet kapni) Egyszer láttam már élőbe altumokat,de hatalmasak voltak legalább 60-65 cm magas akvárium fog nekik kelleni, és be kell szerezned egy fordított osmo készüléket is mert ipari mennyiségű desztillált vízre lesz szükséged.:) Sok sikert hozzá!
2014. nov. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=MTAbuTYGk0M


2perc 30 sec-nél jön egy komoly tenyésztő. Ha valamennyire tudsz angolul vagy németül érdemes végignézni. A manusz háta mögötti tenyészpár, legalább 35-40 cm magas lehet, vagy még több.

2014. nov. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Magyarul csak akkor érdemes velük foglalkozni ha tényleg komolyan gondolok mindent. Egyébként 500l akváriumra gondoltam (azt biztos nem kel később cserélnem).


Irtad hogy 10-30 ezer / db gondolom magyar országon is vannak tenyésztők akiktől olcsóbban (kicsiket) belehet szerezni.


Lehet hogy a végén csak egy egyszerű díszhal aksi lesz belőle. Vagy diszkoszos ha sikerül tartani a víz minőségét.

2014. nov. 4. 18:18
 10/14 Dioxyde ***** válasza:
Nagy vitorlásokat pár ezerért belehet szerezni kicsi diszkoszokat olyan 3-4 ezertől lehet nagyok már jóval drágábbak.
2014. nov. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!