Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » RO víztisztítóról mi a vélemény?

RO víztisztítóról mi a vélemény?

Figyelt kérdés

Úgy értem hogy nem az ára h anagyon sok múlik rajta egye fene kifizetem azt a pénzt érte. De utána mi a helyzet láttam hogy 1:6 hoz arány szval 100l vízet csinál 600l-ből az nagyon gáz szerintem, inkább itt szál el a pénz nem is az áránál. Nálatok mennyivel dobja meg egy ilyen víztisztító a havi költségeket?



300-500l akváriumokhoz és mondjuk hogy Diszkosz halhoz kellő vízminőség kialakításához?


2014. nov. 4. 19:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Mi átalányt fizetünk a vízre. A közösköltség tartalmazza a vízdíjat is, ami egy havi fix összeg. Így nekünk nem kell figyelni, hogy mennyit pörgött a a vízóra.


Ha nyitott az akvárium, akkor a párolgás utántöltésére és a vízcserére elfogy 250 liter Ozmo. Ezt szorozd 6-tal, az 1500 liter, tehát másfél köbméter víz fogy el egy hónapban. Ha egy köbméter víz 1200 Ft, akkor 1,5 köbméter = 1800 Ft egy hónapra.


Ha az akváriumod teteje zárt, és nem párolog, akkor számolok 2 vödör vízcserét egy héten, az kb 100 liter Ozmo víz egy hónapban, Szorozzuk 6-tal = 600.

Ez 0,6 köbméter egy hónapra,

ami 0,6 x 1200Ft = pontosan 720 Ft

2014. nov. 5. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hány literes akváriumod van?
2014. nov. 5. 07:08
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem egy 200, egy 230 és egy 80 literes,

plusz 2db 80 literes hordó amiben szintén van víz az alsópolcos szűrés miatt. És egy ilyen van nekem a zuhanyzóba bekötve: [link]

2014. nov. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem lehet ezt így megmondani, példa van falun egy házunk ott jelenleg 168ft/m3 a víz, van ahol lakunk ott 450ft/m3 a víz mert van csatornadíj is.


Jelen pillanatban ahol dolgozom kérdeztem az egyik dolgozót, 250ft/m3 a víz, még nincs csatorna, de van "szippantó" díj.


Flakonos ioncserélt víz 70ft/liter.

Kevert ágyas gyanta az első adagnál 28ft/liter, utána 10 ft/liter plusz ami húzós lehet a postadíj, meg pepecselős játék az ro szűrőhöz képest.


Tengeribe tisztán lágy viz kell, hozzá keverni a tengeri sót.


Édesvízibe mérni kell a keménységet, példa 10 nk az akváriumba kitűzött cél, vízcsere előtt 11 nk akkor a cserevizet be lehet lőni 9 nk keményre, ha 9 nk akkor meg 11 nk keményre a cserevizet.


"0" nk édesvízibe nem lehet, tehát keverni kell.


1-6 arány, ez a csapvíz ásványi anyag tartalmán múlik, nem fix arány, helységenként változó.


Nekem példa 20nk a csapvizem, ha 700 liter víz kell 100 liter ro vízhez, ez 450ft-al 315 ft azaz 3.15 forintba van 1 liter lágy víz.


Persze kérdés, hogy menyit bír a kobalt membrán, ez is a csapvíz szennyezettségén múlik.


Tehát annyi van azért a ro szűrőnél, hogy nem örökös, cserélni kell a patronokat, de a jó ég tudja mikor.

2014. nov. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
most fel lett szerelve valami vízlágyítós cucc a szivattyúhoz (fúrt kútunk van) tehát nem vagyunk a pesti vízhez csatlakozva. Annyit vettem észre hogy a mostani 70l akváriumomból ugye hogy párolog a víz alig hagy maga után vízkövet, ez régebben nagyon komolyan vízkövesedett szóval már ez a cucc is lágyít valamennyit, nem sokat. ezért akarok RO-t.
2014. nov. 5. 22:34
 6/7 A kérdező kommentje:
ja még nem mértem meg a vízkeménységet, majd csinálok egy víztesztet :)
2014. nov. 5. 22:34
 7/7 anonim ***** válasza:

A kút/csap vized nem lehet túlságosan lágy.

Szerintem 7 nk fölött van, mert ha valaki 0nk Ozmo vizet inna folyamatosan, akkor hasmenése lenne, ásványianyag hiánya, vagy nem tudom micsoda, hogy hívják ezt, de az a lényeg, hogy hosszútávon az nem lenne alkalmas emberi fogyasztásra, csak kúraszerűen méregtelenítésre, meg egyéb marhaságokra, de lehet hogy azt inkább méregtelenítő teákkal csinálják. Nem tudom, mindegy :D


Hát de veszel egy neptun vízkeménység tesztet (kb 400 Ft) és megméred. Többször is lehet vele mérni, amíg el nem fogy belőle a folyadék.

2014. nov. 6. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!