Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Diszkoszos akváriumba hogy...

Diszkoszos akváriumba hogy tudok növényesíteni?

Figyelt kérdés

Mert ugye a talaj nem lehet vastag, (esetleg ha tisztítom 2 naponta a talajt úgy tudok nekik olyan vastagságban rakni hogy a gyökér megtudjon kapaszkodni? Meg ugye bekell nekik rakni az erös fèny miatt viz tetején lebegeö növényt, ezt hova ültetitek? Cserepes megoldást hanyagolnám mert számomra nem esztétikus..



Esetleg szakirodalmat tudtok ajánlani? Ha lehet minnél jobbat. :)



2014. nov. 5. 08:09
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Kezdj más hallal, így nem kell r.o, fele annyi 2-3000ft/liter szűrőanyag kell, kevesebb szűrő is elég, drága tesztek sem kellenek, a vízparaméter egyezés sem olyan fontos.


A diszkoszhalat tartják az édesvízi halak királyának, ez nem véletlen, macerás és drága a tartása.

2014. nov. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Igen, gondolkoztam ma rajta és erre jutottam én is. Majd ha lesz egy biztos anyagi hátterem akkor majd belefogok a dolgokba. :)


Egy kérdést azért feltennék még ha nem gond..

Szerintetek mekkora aksiba kéne belefognom? Ne vesszenek el a nagy térben a halak de viszont mutatós legyen. Ugye én itt most alap, nem kifejezetten nagy igényü halakra gondolok, mint ahogy irta az utolso válaszoló.


200-300 között? Vagy tudom hagyni az 500-t? Vélemény?

2014. nov. 6. 19:39
 13/17 A kérdező kommentje:
6/12 hozzászólásnál a 3x tetra ex ( ez 3 db külső szűrőt jelentene? :) nem világos :s mert az alapból 120 ezer lenne
2014. nov. 6. 21:25
 14/17 anonim ***** válasza:

Ja bocs, én a sima tetra árából indultam ki, a centrumzoonál az ex 1200 33.000ft körül volt kapható.


Az ex 1200 "plusz" már 40.000ft a sima ex1200 már lassan kifut, elfogynak a készletek belőle.


Az akvárium méretét te tudod.

2014. nov. 7. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Az akvárium méreténél én a környezetet, a szobát veszem alapul.


Ezt a képet törlöm majd: [link]


Végül is van egy bútor, egy tér amibe bele kell illeszteni az akváriumot, ez nehéz feladat, az akvárium egy képen nézhet ki jól, kérdés, hogy a helyiségbe hogyan illik bele.


A panoráma képen ez a kettő van: [link] [link]


Valahova ez illik: [link]


Valahova ez: [link]


Példa a konyhába most ez: [link]


Hűtő tetején van, előtte tároljuk a mobilokat, kocsikulcsokat, pénztárcákat, mindent ami a zsebünkben szokott lenni.


Az, hogy mekkora és milyen akvárium illik bele a helyiségbe nehéz megmondani, nehéz rejteni a dolgokat, kábeleket stb


Ha 300-as illik bele akkor akkora, ha találsz egy szép masszív bútort amire 100x50 es akva pont elfér, ez esetben 100x50 es akváriumot kell rendelni, olyan magasat amit a választott technikáddal be tudsz világítani és passzol hozzá a tető.

2014. nov. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Diszkoszoknak valóban nagy akvárium kell tényleg alaphangon 450-500liter meg jó szűrés és lágy víz de a klímát nem értem Joci.Kérlek kifejtenéd?Mert én úgy tudom hogy a diszkoszoknak 32-33fok még hetekig is megfelelő nyáron mondjuk de még ezt is elképzelhetetlennek tartom mivel nem afrikában vagyunk.
2014. nov. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

A hőfoknak nagyon fontos szerepe van az akváriumoknál, kihat az oxigénszintre, a növények állapotára, az algák menyiségére, az akvárium összképét tekintve mindenre.


A diszkosztartók alsó határnak 27-28 c.fokot szabnak meg, ez még az akvárium egészének belefér csak ne kússzon följebb, télen egy fűtő segítségével könnyen tartható.


Nyáron ha 28-ról indul reggel a hőfok és meleg a lakás akkor gyorsan 30 fölé szalad, ez a diszkoszoknak nem gond, az akváriumi növényeknek, a biológiának viszont probléma, tehát hűteni kell az akváriumot.


Nálam nyáron is megy a fűtő, mivel jégakkukkal hűtöttem az akváriumokat, és levitte volna 24 alá.

Így: [link]

Mellé használok pc ventilátorokat.


27 c.fok alatt stresszesek bujkálósak a diszkoszok, 28 c.fok felett viszont nehéz megfelelő oxigénszintet tartani ami a növényeknek, baktériumoknak kell, a bomlási folyamatok is sokkal gyorsabbak.


Én csak 25c.fokos akváriumokat csinálok, nem megyek sem fölé sem alá, sokkal könnyebb a növényekkel, alga is kevesebb van.

2014. nov. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!