Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy kerti tavacska 6...

Van egy kerti tavacska 6 darab "aranyhallal". A kérdés az hogy maradhatnak-e kint télére a halak?

Figyelt kérdés

A tó kb. 40cm mély,kavicsos a fele,a másik fele meg nádas-növényes rész meg zöld moszat vagy hinár (nem tudom mi az,olyan mint a haj).

A halak inkább hasonlitanak egy mini pontyra,arany és fekete-fehér-arany püttyös szinüek.Sőt az egyik kezd ezüst szinü lenni. Be kell őket hozni vagy mit csináljak velük???


2014. nov. 8. 02:28
 1/4 anonim ***** válasza:

150cm mély tóban is kifagynak télen, egy 40 centisben meg pláne. Most még jó idő van és állítólag December közepéig az is marad, de ha nem akartok halat enni, akkor tegyétek őket akváriumba a lakás egy hűvösebb pontján, ahol a hőmérséklet 8-22 fok közti. Nem tudom hány halatok van, de ha van 4-6db, akkor illene nekik egy 300 literest venni:

[link]

2014. nov. 8. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Legyenmondjuk Ket válasza:
Részben igaza van, én parképítő vagyok. 1.5 m mély tóban általában át telelnek szépen tartós -10 alatt viszont az is befagy, de 40 cm-nél tuti mirelit lesz szegényekből. a javaslata jó alternatíva, bár akvárium felesleges(ha nem akarod nézegetni őket) kb 300literes dézsa is megfelel szükségből(olcsóbb mint az akvárium) kicsit kisebb is. egy vízforgató levegőztető sem ártana hogy ne poshadjon be a víz.
2014. nov. 8. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
maradhatnak persze, csak tavasszal újakat kell majd venni
2014. nov. 8. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. nov. 9. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!