Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Előfordulhat, hogy a sziámi...

Előfordulhat, hogy a sziámi harcoshalam (nőstény) este támadja meg a többi halat?

Figyelt kérdés
Napközben tuti,hogy nem bántja a többi halat,mert volt ,hogy tanulás közben 2 órán keresztül is néztem:) De mire ma hazaértem az egyik neonomnak a farok úszója teljesen le van csípve.Lehet esetleg vmi betegség is ami ilyen hirtelen megtámadja,vagy csak egy másik hal tehette? Néha szokták egymást csipkedni a neonjaim,de nem hiszem,hogy ennyire le tudnák csípni egymásnak...
2010. jan. 27. 20:31
 1/7 anonim válasza:
58%
Helló! Előfordulni előfordulhat természetesen, de koránt sem biztos, hogy ő tette, pláne ha nőstény, milyen halaid vannak még a neonok és a harcoshal mellett?
2010. jan. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A sziámi harcoshalak között, csak a hím harcol, és csak hímmel. Ha mégis történt valami, az nem harc volt, csak szokásos perpatvar.
2010. jan. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én inkább uszonyrothadásra,vagy ilyesmire gondolnék,A neonok nem csípkedhették le,ők alapbol csipkelődősek,verekedősek"rosszcsontok".
2010. jan. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Nemhinném, inkább a szumátraik csinálják ezt...

az egyik nőstény mollimnak a farokúszóját szumátrai harapta le.

Tartasz ilyeneket?

2010. jan. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
én úgy tudom, hogy sziámi harcosokat (a neme mind1) nem szabad együtt tartani más halakkal, mert előbb utóbb kinyírják őket....javítsatok ki, ha nem jól tudom :)
2010. jan. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Guppikkal van együtt ezenkívül meg 4 rózsás díszmárnával ,de velük már 3hónapja ! A betta nőstény viszont csak egy hete van az akváriumba,ha úszórothadás akkor mivel kezelhetem?Mennyi a valószínűsége ,hogy a többi hal is elkapja tőle?
2010. jan. 27. 22:03
 7/7 anonim ***** válasza:
21:15,nem jól mondod,a betták csak egymást,a nagyobbakat,és a fátyolfarkúakat nem tűri.Persze ki lehet fogni pont a békéset,amelik senkit sebánt,még hímet se,és ki lehet fogni polyat is,ami minden halat megöl.
2010. jan. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!