Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mikre kell figyelni egy...

Mikre kell figyelni egy újonnan indított akvárium bejáratási időszakában?

Figyelt kérdés

112 literes akváriumról van szó, már minden végleges benne, ma délutántól megy a külső szűrő, világítás, fűtés. Többek között itt is olvastam, hogy mindent úgy kell csinálni, mintha a halak is benne lennének. Ezért a kérdéseim:

1. minden nap dobjak be fagyasztott kajakockát és mennyit? (112 liter)

2. vizet kell cserélni és ha igen, milyen gyakran?

3. gond, ha ültetek még 2 növényt utólag?

4. tápozni kell már, vagy várjak, amíg lesznek halak? Ha kell, mennyit, mivel?


A növények (Ausztriában vettem őket, közepes fényem van):

1. anubias barteri var. nana

2. anubias barteri var. nana gold

3. 2 db indiai vízicsillag

4. cryptocoryne wendtii braun

5. 4 db gömbalga

6. két db számomra ismeretlen, láthatóan nem túl jó formában lévő növény, amiket egy barátom adott, aki felszámolta az akváriumát. (10-15 cm magas, hosszú, keskeny levelei vannak)


2014. nov. 10. 19:35
 1/4 Pendulum92 ***** válasza:

1. igen, mondjuk egy negyedet

2. Ha használsz baktérium kultúrát, akkor a szokásos, ha nem, akkor én első két hétben 3-4 naponta cserélnék 30%-ot, hogy lejjebb menjen az ammónia mennyisége, elősegítve a nitritoxidálók elszaporodását.

3. nem

4. növénytápra gondolsz? Én maximum minimális mikroelemektápozást javasolok, a nitrogén és egyéb vegyületek még először stabilizálódjanak.

2014. nov. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, vettem baktériumot(tetra safe start). Hogyan adagoljam? Egyszerre, amennyit ír, vagy többször meg kell ismételni? Amúgy most nézem, hogy átvertek, mert októberben lejárt a szavatosság. Vegyek újat?
2014. nov. 10. 20:45
 3/4 Pendulum92 ***** válasza:

Sosem vettem még és nem tartottam a kezemben sem még sosem olyat, de az alapján, amit tudok róla elméletben, egyszer bőven elég, utána szaporodnak maguktól is.


Szerintem a szavatosság lejárásának ellenére van még benne elég baktériumcsíra.

2014. nov. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségedet, akkor remélem nagy gond nem lesz.
2014. nov. 10. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!