Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy 500l-es akváriumom,...

U.gergly kérdése:

Van egy 500l-es akváriumom, mien halakat tegyek bele?

Figyelt kérdés
Édesvizi halakat szeretnék. Nem tudom hogy milyen halakat és hogy mennyit tegyek bele. Vitorlást minden féle képpen szeretnék, e mellé ti mien halakat tennétek?
2014. nov. 12. 06:16
 1/4 anonim ***** válasza:

A vitorláshal jó választás. Abból 2 vagy akár 20 is mehet egy ekkora aksiba. Az arányt neked kell eldöntened.

Fontos szabály, hogy kevés faj legyen benne, viszont azokból lehet többet is. Kisebb az esélye a betegségeknek.

Mellé raknék legalább egy rajhalat:

neonhal, ékfoltos razbóra, lazacfélék. Ezekből minimum 20 db. Szumátriai díszmárnát és csipkelődős halakat kockázatos a vitorlások miatt. Persze ez sem szent írás. Egy nagy aksiban sok növénnyel, megfelelő létszámú halak telepítésével nem biztos, hogy baj lesz.

Nem kell félni, hogy a neonhalat megeszi a vitorlás, mert együtt növekednek. A neonhal sem marad akkora!

2014. nov. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Ekkora medencébe én biztos nagytestű halakat tartanék. Egy dél-amerikai sügéres akvárium szerintem nagyon szépen tud mutatni.

Velük társítanám a vitiket:

[link]

[link]

[link]

2014. nov. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, végülis a vitorlás jó, mert szinte mindennel lehet társítani.
2014. nov. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ancistrus algaevő harcsákat is mindennel lehet társítani. Én betennék egy nagy hatalmasat.
2014. nov. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!