Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kisfeszültségű fűtés?

Somall kérdése:

Kisfeszültségű fűtés?

Figyelt kérdés
Pár napja elpusztult s fűtésem.Nem bízok a nagyfeszültségű megoldásokban.(Vezetéksérülés, vizes környezet...)ezért szeretném törpe feszültségűre cserélni, de még sehol sem láttam ilyet. Létezik ilyen?????

2014. nov. 16. 20:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem hiszem hogy létezik.


Nekem volt rossz szűrőm, ami miatt engem rázott meg a víz, de a halaknak semmi bajuk nem volt. A tengervizes akváriumomban is volt ilyen, hogy az egyik powerheadomnak meghúztam a kábelját és utána rázott. A tengervíz még jobban vezeti az áramot, és ott is csak az tűnt fel, hogy belenyúltam és upsz, megcsípett a víz. Aztán kihúzgáltam egyenként mindent, megnézni hogy mi ráz. Közben mindig belenyúlkáltam, tesztelni. De a halak ott sem érezték, mert nem látszott rajtuk semmi változás. Lehet hogy ők olyanok, mint a madarak, a madarak is ráülnek a nagyfeszültségű kábelre. Lehet hogy a halak is amíg nincsenek leföldelve, addig nem rázza őket az áram. Nem tudom, lehet hogy nem így van, de mondom 2x már rázott a vizem, a halak meg vígan úszkáltak benne.

2014. nov. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Túl bonyolult a rendszer és csak házilag lehet készíteni. Nem valószínű, hogy a 230 V miatt ment tönkre a jelenlegid.
2014. nov. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hja és egyszer olyan is volt, hogy a vizet leszívtam félig, a fűtőt nem húztam ki és az elrepedt amikor ráöntöttem a cserevizet, és mindez így benne az akváriuumban, édesviziben, és kihúztam, de utána még a szilánkokat is ki kellett szedni. Mert a fűtőnek a fele bentmaradt a vízben. Na de így sem csináltak semmit a halak. Persze én csak akkor nyúltam bele miután kihúztam a fűtőt.
2014. nov. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kár:'(.Pedig jó lenne ha lenne. Azért köszi.

Láttam egy jó ötletet erre. Meg próbálom megvalósítani...

2014. nov. 17. 00:03
 5/8 anonim ***** válasza:
Ès mi a francèrt is jó? Általános iskola, teljesìtmèny az áramerőssèg ès feszültsèg szorzata. 12V-on egy 120W-os fűtő 10A. Ha baj van az úgy agyonb.sz hogy öröm nèzni. Baromságot akarsz.... Ha anyirra fèlsz akkor vegyèl egy FI relèt, az amúgy se árt a házba.
2014. nov. 17. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Utolsónál a pont, kis feszültséggel hogy akarsz 100-150 watt teljesítményeket csinálni?


És gondolod, hogy egy házi barkács szerkezet majd biztonságosabb lesz, mint egy gyantával kiöntött, ezer vizsgálaton átesett fűtő?

Több évtizede árulnak és használnak így fűtőt, több milliárdot legyártottak így, én bő 20 éve követem az akvarisztikát 5 különböző fórumon, 2 magyar, 3 külföldi, de soha egyetlen esetben sem hallottam, soha senkitől, hogy bárkinek bármiféle problémája lett volna ilyen téren.


Inkább agykontrollozzál, hogy ne legyenek paranoiás félelmeid nem létező jelenségekkel szemben. Hatásosabb módszer a problémádra.

2014. nov. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem akarok vitába bonyolódni, de általánosba járok. És az apámnak vannak ilyen félelmei, aki nem mellesleg okleveles villamosmérnök. Már bocs.
2014. nov. 17. 18:20
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez az ő szégyene. Ezért tart itt az ország.
2014. nov. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!