Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Homorú felületű bútort (1mm-es...

Homorú felületű bútort (1mm-es a belógás középen), hogy tudok kiegyenlíteni? 250 liter

Figyelt kérdés

100x50cm-es a felület. A hungarocel túl kemény nem veszi fel a formát a polifoam meg túl puha nem tart alá ténylegesen. Félek, hogy túl nagy lesz az üvegen feszültség és egyszer szétroppan középen.

Csináltassak az akávrium és a bútor közé egy zártszelvény keretet és arra tegyem?


2014. nov. 25. 22:54
 1/1 anonim ***** válasza:

Nincs más anyag amit akvaristák használnának, nekem lassan 4 éve be lett építve egy akvárium a szekrénysorba, kb 2,0 mm vetemedésem lett az akvárium alatt lévő lapban, a polifoam szépen felvette, 1 cm lett alátéve.


Jelenleg a munkahelyemen vagyok, van előttem egy polifoam egérpad, azt tesztelgetem.


50 dm2 az akváriumod alapterülete, kb 350 kg lesz, ez 1 dm területe 7 kg, lehetetlennek tartom, hogy egy 1 dm polifoam lapot 7 kg össze tudjon nyomni teljesen, képtelenség.


Persze ha a polifoammal egyenlő vastagságú tárgyat, kavics, csapágygolyó akármi.. beteszel a polifoam tetejére akkor az már bele süllyed.


Le lehet mérni pontosan, én így az előttem lévő egérpadot tesztelgetve saccra 1-2 kg/cm2 ami össze nyomja a polifoamot teljesen, ez példa egy tűsarkú cipő sarka+1-2 kg

100 cm2 polifoam teljes összenyomásához igy 100-200 kg kell, de lehet, hogy sokkal több.


Példa ez: [link]


Egy tized mm sem nyomott be, fél órát volt rajta: [link]


Pedig ez kb 5 kg/cm2 500kg/dm2.


Példa kép: [link] közelíts rá a polifoamra, benyomódik az, de csak ott ahol kell.


Hungarocell, azt meg meg kell spriccelni vízzel, puhább lesz a felülete, egy kézi permetező jó.


Ha egyik anyagban sem bizol akkor csak a parafa marad, parkettás boltokban kapsz.


A hungarocelt neked apszolult nem javaslom, 50x100cm a szabvány tüzépeken lévő tábla, neked ez a méter meg nem jó, 1-2 cm el nagyobb kellene minden irányba.


"Csináltassak az akávrium és a bútor közé egy zártszelvény keretet és arra tegyem?"


Nem létezik olyan bútor vagy keret amiben ne lenne tekeredés, vagy homorú, domború, rész, tökéletes padló kell hozzá, az állványhoz tökéletes technika, kisiparilag lehetetlen kivitelezni, erre kell a polifoam vagy hungarocell, fontos, hogy pár mm kilógjon az akvárium alól minden irányba, hungarocellnél több, 1-1cm legalább.

2014. nov. 26. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!