Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért algásodik az akváriumom?...

Miért algásodik az akváriumom? Zöld szőr és fekete ecsetalga utóbbi elvétve.

Figyelt kérdés

a vízminőség mérések alapján jó.

NO2 0,3mg/l

pH 7,5-8

PO4 0,5mg/l

Világítás: Sylvania Aquastar T5 35W és egy Dennerle Special Plant T5 35W. napi 8 órát világít

2-3 naponta 45ml Sera florena és naponta 7ml Easy-life easycarbo kerül a vízbe. 180literes



2014. nov. 26. 16:36
1 2
 11/19 Pendulum92 ***** válasza:

A mikroelemek nem fokozzák az algásodást tudtommal.


Amit írtam, a profito, az easy-life termék, és sokkal jobban megéri, mint a sera.

2014. nov. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Senkinek se tűnt fel véletlenül se, hogy egy félig tengeri, meg a spec növényes cső van?

Ez brutál erős kék spektrum tartomány, az lenne a csoda, ha nem algásodna.

2014. nov. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
# 12 most akartam én is beírni, hogy az aquastart igazából sügeresekbe használják algát növeszteni a kövekre, szép ecsetalgásak lesznek a fényétől, nekem is van én is csak a köveket algásítani használom.
2014. nov. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Sylvania grolux+ nappali cső kellene, nem aquastar.
2014. nov. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

az aquastar ennyire nem jó választás?

egy nagyon komoly üzletben beszéltem az eladóval ő ezt ajánlotta pont ezért cseréltem. jobb lehet a juwel day csöve?vagy megoldás lehet valami vízfelszínen úszó magas fényigényű növény.

2014. nov. 26. 18:41
 16/19 anonim ***** válasza:

Az eladók még a halakhoz se értenek, gondolod majd vágják, hogy hány lument ad le 650 nanométeren egy fénycső? :)

Napfényesből nem kell neves márka. Ugyanaz, mint bármi más.

860-as cső kell. Az akvarisztikaiak is ugyanazt használják, csak rányomtatnak egy céglogót.

2014. nov. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Úszó növény esetleg jó lehet.


Bár ha sok növényed van, és nem csak árnyéktűrők, akkor nem a legjobb választás. Mert teljesítményből nincs olyan sok. Az úszó növény meg nem válogat, nem csak az algásító fénytartományt szűri, hanem az összes fényt, mindenestől.

2014. nov. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Pendulum92 ***** válasza:
Én osramokat használok 865-öset, 1-2 ezer forint darabja maximum.
2014. nov. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Szerintem az eladó csak katalógus alapján tájékozódott, abban meg kicsit félre vezető a szöveg, valami ilyesmi ha jól emlékszem :" minden vízi életformához" ajánlott.


Egyszerű amúgy, a kék tartomány kedvez az algáknak a piros a növényeknek, persze a növények is használják azért a kék tartományt.


Itt a két csöved: [link]


[link]


Piros alig, algáknak viszont nagyon kedvezel.


Ilyesmi kellene: [link]


Mellé meg egy 6500 k nappali pl osram lumilux: [link]


[link]


Növényes cső+nappali fénycső akkor ha a világításod alacsony 0.3 watt/liter körüli, két nappali akkor ha a világításod közelíti a 0.5 watt/ litert.


70 wattra 140 literes akva az közepes, 200 literes akva az alacsony, ha a kettő között van akkor egyéni döntés, a világítási idő dönt, növényes fénycsővel kevesebbet világíthatsz, 8 óra körül, nappalival többet 10-12 órát.

2014. nov. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!