Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Guppyt, black mollyt és ilyen...

Kozák Róbert kérdése:

Guppyt, black mollyt és ilyen hasonló halakat hol tudnék fogni?!

Figyelt kérdés
Budapesten! keresek ilyen melegvízű tavat vagy patakot, ahol esetleg valaki tudja, hogy vannak ilyen akváriumi halak. A Városligeti tavon kívül, mert azt ismerem, de hasonló, melegvízű tavat vagy patakot hol találok a városban?
2014. nov. 26. 18:49
 1/9 anonim ***** válasza:

Sehol nagy hó-hó :)

Felmész akvarista.hu-ra és az ingyen elvihető halak fórumán keresgélsz, valaki biztos ad szívesen

2014. nov. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mivel nem él ilyen hal Magyarországon, ezért sehol.. guppi talán, de mollikról még nem hallottam. Igaza van az elsőnek, nézz rá az akvaristára, meg amúgy szaküzletben is csak pár száz forint és gyorsan szaporodnak.
2014. nov. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Margitsziget
2014. nov. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Állítólag a Lukács fürdőnél valahol az Elvis Presley park környékén valami meleg vizű tóban "szoktak" lenni. (Nem ismerem annyira azt a környéket, csak régebben hallottam valami ilyesmit...) Amúgy nekem van / lesz guppi szaporulatom, csak még iszonyat picik. De ha érdekel, írj!
2014. nov. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mi a Margitszigeti-tóból fogtunk pár éve fogaspontyokat. Bedobtunk kenyeret és kis hálóval kifogtuk őket.

Ha valaki bedobált ilyen halakat, akkor van, mert szerintem azok úgy kerülnek oda, hogy egyesek a megunt állataikat oda öntik. De sajnos mostanában nem jártam arra, nem néztem hogy egyáltalán van e benne víz, vagy sem.

2014. nov. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
tóba dísz hallat????? FOGNI!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2014. dec. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
igen tóban dísz HALLAT fogni, analfabéta -.-...
2014. dec. 3. 14:40
 8/9 anonim ***** válasza:

hát ma már sehol sem fogsz, a margitszigetről kivitte a jeges duna áradása tavaly a trópusi faunát a vitorláshalakat,jack dempseyeket,márványsügereket,guppikat,szúnyogirtó fogaspontyokat,mollikat,zebrasügereket,xifókat,plattikat,díszmárnákat,zászlós bölcsőszájú halakat,békaharcsákat,gurámikat,meggyhasú és vöröstorkú sügereket

nem tudom azóta mi van ott most


a városligeti tavat 2011-ben leengedték a barmok és a csatornában végezte több mint 40 trópusi sügérfaj(afrikaiak,amerikaiak,ázsiaiak),2 nagy arapaimat elvihettek a csövesek,1 nagy szemfoltos kígyófejű halat egy akvarista fogadott be,plecok gibbicepsek és ancik nagy része ment a csatornába szintén,a coryknak is annyi,guppiknak,színes molliknak,KÉK papagájplattiknak,vad xifóknak,fénylőszemű priparelláknak,eisen fogaspontyoknak, is annyi,a malawi és tanganyika sügerek is lementek a csatornába, köztük malawi neonsügér amit a kihalás fenyeget,vitorlások és diszkoszok,thropeusok,jaguársügerek,torekátumok,vöröstorkú sügerek,kékrákok,üveggarnélák,barna red cherry garnélák, áá nem sorolom fel mindet amit kipusztítottak azok a szemetek, amúgy igen van remény hogy a margitszigeti tóban megint vannak trópusi halak, én a napokban tettem fel egy kérdést róla hogy vannak-e már de nem adtak választ

2014. dec. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

2 tó volt aminek gyönyörű élővilága (volt) ami van most is még abban nincs olyan sok szép faj vagy alig él benne hal


1.Városligeti tó diszkosztól kezdve a tropheusokig minden élt benne, hatalmas önfenttartó túlhalászhatatlan állománnyokkal 2009-ig mostmár horgászni sem érdemes benne mert elszomorítóan sok a zebrasügér a gambusia és a márványrák más nem is él benne kiéve a vadmollikat


2.margitszigeti tó ebben felsorolható mennyiségű hal élt de színes faunája volt:

vitorláshal,kubai sügér,aranyhal,koi,ananász/vad/bécsi/alma xifó,békaharcsa,kék gurámi,meggyhasú sügér,mallawi neonsügér,guppik,gambusia,paradicsomhal,márványsügér,

jaguársügér, és mg pár db halfaj de a melegvizet elzárták és minden kipusztult belőle, pár napja voltam ott a víz jéghideg és csak pár kacsa úszkál benne, halnak semmi nyoma valószínűleg mint mindent ezt is örökre elbszták

2014. dec. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!