Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ebben a hőségben nagyon...

Ebben a hőségben nagyon melegszik a víz az akváriumban. Előfordul a 30-32 fok is. Tudom hogy ez nem jó, de mit tegyek?

Figyelt kérdés
A vízet nem lehet ilyen gyakran cserélni.
2008. aug. 15. 19:01
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Nekem azt mondták a kereskedésben, hogy ilyenkor néha dobjak bele a vízbe néhány jégkockát.
2008. aug. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Van kézügyességed? Készíthetsz PC ventillátorokból igényes vízhűtőt. Ha nincs vagy lusta vagy akkor lehet kapni vízhűtő berendezést. [link]
2008. aug. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Jaja, jégkocka, napvédett hely, és 3 óránként egy jó fél liternyi vizet cserélj le jéghidegre...amúgy a mi halaink tökjól vannak pedig semmit nem csinálunk velük :D Egyébként úgy tudom vannak már ilyen vízhűtők akváriumba...
2008. aug. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Engedj vizet steril zacskóba,kösd össze,és be a mélyhűtőbe,amikor lefagy a zacsi bele teheted az akváriumba vagy tegyél jégakkut steril zacsiba és szintén beleteheted az akváriumba,de a zacsi jobb,mert a jégakku nem merül le!
2008. aug. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Már mint a zacskóba tett viz jobb,mint a zacskóba tett jégakku!
2008. aug. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek.
2008. aug. 19. 14:34
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi a jó válaszokat.De nekem nincs türelmem Pvc ventillátorból vízhűtőt készíteni. :D
2008. aug. 25. 10:44
 8/11 kzs ***** válasza:
100%

Amennyiben melegigényes halakat tartasz (ilyenek a labirinthalak: Betta, Gurámi-fajok), azok kifejezetten szeretik az ilyen hőfokú vizet. Én pl. azért (is) vettem ilyen halakat, mert gondoltam a nyári kánikulákra...


Ami a jégkockás-megoldást illeti, abban az a gond, hogy a felengedő jég körülötti víz valóban hideg lesz, de amúgy az akvárium más rétege megmarad ugyanolyan melegnek. És hamar visszamelegszik a víz (kánikula idején).

Kivétel akkor lehet, ha nagyon nagy jégkockát teszel be a vízbe, de arra vigyázni kell, hogy túl hirtelen ne hűtse le a vizet.


Lehet kapni kifejezetten akváriumi célokra szánt hűtőt.

Ilyen a pl. a "BOYU" tipusú akváriumhűtők "L", és "LN"-szériái. Ezek rendkívül hatékonyak, ugyanakkor kiméletesek is. Érdekességképpen elmondanám, hogy képesek lehűteni fokozatosan a vizet 35 fokról akár 18 fokra is. Azonban eszméletlenül drágák: átlagosan 100.000 (azaz százezer) forintba kerülnek!


Szóval, véleményem szerint - tekintetbe véve a nyaranta lenni szokott kánikulákat - jobb labirinthalakat venni: szépek, szeretik a kemény vizet, jó étvágyúak, igénytelenek. Azonkívül felejthetetlen élményt nyújt a tenyésztésük (a habfészek-építés, a násztánc, stb).

De hát, izlések és pofonok...

2008. okt. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Tölts tele egy 0,5l - es üveget vizzel és rakd be a fagyasztóba, amikor megfagyott akkor vedd ki a fagyasztóból az üveget és tedd az akváriumba ! :)))
2015. júl. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Elsőre van nálam a pc ventilátor, párologtatom vele a vizet, fújatom a vízfelszínt, a párolgás energiát von el, nem láttam még egy akváriumnál sem 30 c.fok fölé kúszni a hőt.


Zárt fedelesnél, 4 db csavar, akvarisztikában kapható légpumpa tömlő, pc ventilátor, 12 volt dc adapter.

2000 ft kb a cucc, az etető nyílásra teszem, ilyen: https://www.youtube.com/watch?v=gzKSICzDIyc

A szilikon cső csúszásgátló szerepet tölt be, 12v a cucc.

100 literes akváriumnál napi 3-4 liter a párolgás.


Van, hogy lejjebb akartam vinni, nekem a jégkocka nem vált be, kevés volt, 10-15 liter jég már számít, de ennyit meg nem lehet betenni az akvába, így maradt az, hogy az akva alá tettem:

[link]


Reggel meló előtt megpakoltam, jó 15-18 liternyi jeges flakon, délután még nem ment föl 26 c.fok fölé a víz.


Volt egy elektromos hűtőtáska is, abba olyan hőcserélő van amivel sokan kísérleteztek már.

2015. júl. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!