Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vegyes akvariumba hogyan etessek?

Vegyes akvariumba hogyan etessek?

Figyelt kérdés
Van benne 2 nősteny bettam és tartok tőle hogy halálra eszik magukat vagy elhiznak.:( ez hogyan oldható meg? Minden alkalommal vegyem ki őket etetés idejére kis duncos uvegekbe es külön etetés aztán etetés végén pedig vissza?
2014. nov. 29. 08:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Vegyél gyorsabban süllyedő táplálékot a lentebbi szinten élőknek. Az éjszaka aktív aljzatlakókat meg etesd lámpaoltás után.
2014. nov. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem szabad kivenni őket, valószínű rövid életük lenne, én fordított helyzetben vagyok, nekem a talajlakók híznának el, ezért meg szoktam etetni a gurámikat elsőnek, 1 percel hosszabb az etetés, minden halam így etetem.


Fagyasztott artemiát kiolvasztok egy tégelyben és figyelem melyik menyit eszik: https://www.youtube.com/watch?v=SMLn52iVYvA


A bettáknál is meg lehet csinálni ezt, a ki be pakolászásba belepusztulnak előbb utóbb.

2014. nov. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Akkor is megdöglenének ha egy egy 5 literes duncos üveg lenne mondjuk és úgy meríteném mondjuk mindig a saját akvárium vízükből? Szóval ha minden igaz a vízhőmérséklet megmaradna addig annyi amennyi éppen most is 2 naponta etetek csak :)
2014. nov. 29. 10:41
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem egy akvarista megfigyelte, ha egy halat kergetnek hálóval az hetekre megjegyzi, fél utána tőle.

A legfőbb probléma a stressz, egy stresszes hal feszültem ideges, visszahúzódó, ez hosszú távon immunrendszer leépüléssel jár majd betegségekkel.


Halaknál a legfőbb rizikó a vízparaméter változás, ez még egy azonos vízzel feltöltött edényben is nehezen tartható fenn, eltérhet rövid időn belül a hőfok és a nitrogénvegyület szint, a pakolászáskor nem lehet biztosítani minden esetben a biológiai szűrést.

A szűrés nélküli edényben megnő az ammónia szint, lemegy a hőfok, a fő akváriumban eközben marad a hőfok és több a nitrát, 1-2 óra alatt már eltér a kettő egymástól.


A halak ürülékét lebontó baktériumok percenkén reagálnak az ammónia koncentrációra, egyes törzsek 30 perc alatt duplázzák létszámukat, vagy épp fogyatkoznak.


A halak nem csak székletben szennyezik a vizet, generálnak ammóniát, van vizelet és a kopoltyúból kiáramló ammónia is.


Egy 5 literes biológiai szűrés nélküli akváriumot gyorsan telepumpál egy hal ammóniával, az enyhe ammónia mérgezés nem feltétlen látszik, utána viszont jöhetnek a másodbetegségek, gyakori a darakór, hasvízkór.

2014. nov. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Na jó, de 10 perc alatt is, ameddig etetés van és ez ennyi számít? :O Hiszek neked, mert kened vágod, de akkor hogyan oldjam meg, egy olyan akváriumba ahol van, neon, zebradánió, kékpácélosharcsák, algaevők, fekete fantom lazacok, törpe gurámi, nőstény sziámi harcosok ? Mi a megoldás szerinted? Gyorsan lesüllyed az aljára a kaja az nem gond végül is, de ötletem sincsen... Esetleg kisebb adagokban szórni hogy ne addig tudjon falni ameddig lát? A kétnaponta etetés egy megoldás valamennyire az elhízás elkerülésére szerintem!
2014. nov. 29. 11:17
 6/6 anonim ***** válasza:

Van ugye a fagyasztott kaja, az lehullik.


Vannak gyártók példa sera, akinek azonos összetételű tápja más rétegekben levő halaknak szolgál eleségül.


Példa sera vipan, lebeg a felszínen, vipagran, a felszín alá megy de lassan hullik le, inkább úszik, sera vipachips lehullik a talajra, de van egy csomó táp ami a talajra hullik.


Páncélosok talajról esznek, betta felülről, neon az főleg a talaj közelében van, a dánió középen felül.


A bettának kicsi gyomra van, sokat enni nem tud, 1-2 perc alatt amit megesznek attól nem hízhat el, a neonok sem tudnak sokat enni.


A páncélosok hajlamosak az élhízásra, nekik egy lehulló táp kell, a neonok ott hadjak ha nem éhesek, nem lehet őket túl etetni.


Két táppal, egy granulálttal és egy lemezessel meg tudod oldani, a páncélos harcsákra kell figyelned nem a bettákra, azoknak kicsi gyomra van.


A pakolászás stresszel jár és tortúra, azt ne csináld még ha csak 10 perc is.

2014. nov. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!