Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit gondoltok erről a fűtőről?

Mit gondoltok erről a fűtőről?

Figyelt kérdés

Olcsó fűtőt kerestem akváriumba teknősnek(tudom,hogy a teknős hüllő), és ezt találtam. Szerintetek jó minőségű? Miért van egy árban 50w-ig? Nem igazán értek hozzá, köszönöm előre is a válaszokat!

link: [link]



2014. nov. 29. 14:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nemtudom, én az 50wattost is drágábban vettem, más márkát, bolban
2014. nov. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
boltban
2014. nov. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Sok fűtő egy árban van, ugyanaz a: kábel, termosztát, burkolat egy része, tehát az alap dolgok ugyanazok, a nagyobb fűtőben hosszabb a fűtőszál és a kerámia betét.


Kereskedelmi szempontból kicsit átverős a dolog, nem a nagy fűtő kerül annyiba mint a kicsi, hanem fordítva, vagyis ilyenkor példa az 50 watt fűtőre az mondják 2000ft és a kisebbeket is annyiért adják.

Tehát nem a nagy fűtő olcsó hanem a kicsi drága.


Nem ismerem a márkát, én aquael fűtőket használok.

2014. nov. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor egy 30 literes aksiba hanyast vegyek?
2014. nov. 29. 14:34
 5/11 anonim ***** válasza:

Túl nagyot nem szabad mivel a fűtő kikapcsolás után még fűt így túlfűthet, nézd meg a méreteket mi fér be, teljesen a víz alatt kell lennie a fűtőnek.


Igazából normál teletöltött akváriumba a 20-30 wattos jó, nálad kérdés meddig van feltöltve, lehet a 15 watt elég meg az fér be, tudod teljesen elmeríteni.

2014. nov. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Max 1 watt/litert szoktak tenni amúgy, tehát 30 liter-30 watt
2014. nov. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

értem, köszi :)

akkor egy pézsmateknősnek akinek kell egy átlag 23-24 fokos víz, és nem kell csak vagy 10 centiig felönteni a vizet(eleinte), akkor hanyasra lenne szükségem? bocsi az értetlenségért, de akkor nekem elég lenne a 15-ös? Meg kötelező elmeríteni? és ahogy látom ez nem állíthatós,szóval mindennap ki kellene húznom egy idő után?

2014. nov. 29. 15:03
 8/11 anonim ***** válasza:

vááá most nézem én is, hogy átverés a kép, nincs benne termosztát.

Ha termosztátos fűtőt veszel azt nem kell kihúzgálni, a fix az felforralja a vizet, olyat már senki nem vesz.

Abba csak 5-10 wattost szabadott venni régen, a 15 wattos is felforralja a vizet.


Két okból kell víz alá meríteni, az egyik, hogy 200 c.fokra melegszik a fűtő és szét ég víz nélkül, a másik, hogy a termosztátos fűtők fejébe van az érzékelő, ha kilóg a szoba hőjét veszi alapul, a vizet meg felforralja ami alatta van.

2014. nov. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
jaa mostmár értem köszi :) akkor inkább spóroljak jobbra? mert ez nem tűnik olyan biztonságosnak :/
2014. nov. 29. 16:01
 10/11 anonim ***** válasza:

A termosztátost nem kell kihúzogatni, a fixesnél irreális víztömeg/ watt arány kell akkor nem főnek meg az élőlények.


10 liter vízhez még nem tudsz venni fixest, csak termosztátost, de abból is a lehető leg kisebbet, nálunk a boltban 35 watt a legkisebb azt én 54 literes akváriumba használom évek óta bettának, durván 35 liter víz van az akváriumban.


A neten amiket láttam termosztátosban 25 watt a legkisebb.


Fixesnél példa egy 10 wattos 100 literes feltöltött akváriumba még nem csinál galibát ha 4-5 c.fokot kell neki fűteni a szoba hőjéhez képest.


Fixesnél olyan mint amikor elmész otthonról és a leves alatt égve marad a gáz, csak nem a leves fut ki hanem a teki főnek meg, jobb ha inkább egy kicsit fáznak mint főjenek.

2014. nov. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!