Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért nő minden levél tövéből...

Miért nő minden levél tövéből gyökér?

Figyelt kérdés
Az indiai vízicsillag szárán minden levél tövéből apró vékony gyökérszerű szálak nőnek minden irányban amik hosszúsága 2-10 centiméterig terjed. Tápanyaghiány lenne az oka vagy mi? Ilyen már volt a Karolinai tündérhínárral is és ott sem tudtam miért volt. Szerintem rontja az összképet és nem szép. Esetleg az ültetés rossz? Kerestem neten de még csak képet sem találtam róla, ha bárkinek van ötlete lécci szóljon.
2014. nov. 30. 18:53
 1/9 anonim válasza:
Azokkal az oldalhajtásokkal lehet szerintem szaporítani. Ha hagyod őket a helyükön, nem nől a fő hajtás felé, hanem csak a kicsik felé fog. Én is kérdeztem egyet erről a növényről a napokban, de még senki nem válaszolt rá.
2014. nov. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mibe ültetted bele? Akkor szoktak "léggyökeret" ereszteni, mikor túl tömör a talaj, és nem tudják onnan felvenni a tápanyagokat. A másik lehetőség, hogy tényleg nagyon kevés tápanyag van a vízben.
2014. nov. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Elfelejettem írni hogy szerintem a leghosszabb oldalhajtásokat nyugodtan lecsípheted és elültetheted. Ha sok az oldalhajtás, én el szoktam fektetni és lesúlyozom egy kaviccsal, így lesz egy csomó új tő vízicsillagom.
2014. nov. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Pendulum92 ***** válasza:
A fényhez van köze. Konkrétabban mondva a kevés fény miatt növeszt gyökereket fentebb is.
2014. nov. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az akvárium 54 literes, a fény 2x15w t8 daylight, a talaj dennerle táptalaj és rajta 6 liter ada amazonia, naponta adagolok 2ml easy carbot és 2ml profitot reggelente a világítás 11 órát megy naponta.
2014. nov. 30. 20:47
 6/9 anonim ***** válasza:
A tápanyagot úgy látszik a vízből akarja felvenni, azért növeszt gyökeret az oldalán.
2014. dec. 1. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Pendulum92 ***** válasza:

A levelén is gond nélkül felveszi a tápanyagot, ahhoz nincsen köze a jelnségnek.


Lehet az is, hogy túl sűrűn ültetted.

2014. dec. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Inkább arra tippelnék hogy túl sűrűn ültettem, viszont a karolinai tündérhínárral is ugyanígy jártam pedig az egyszem növény volt az akiban. Mondjuk akkor még nemis tápoztam.
2014. dec. 1. 21:46
 9/9 Pendulum92 ***** válasza:
Úgy tudom a tündérhínár fényigényesebb is a vízicsillagnál.
2014. dec. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!