Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért jelenik meg bizonyos...

Miért jelenik meg bizonyos növényem levelén sárgás, halványba rna lyuk?

Figyelt kérdés

Néha a növény levele közepén megjelenik egy sárgás székű lyuk, majd tovább nő, amíg az egész levélből csak az erezet marad. Persze előtte már levágom a levelet, de megint megjelenik másik levélen. (Azért egészségesek is vannak.)

Easy Life Profitoval tápozok, 200L-es az akvérium, és 3 39W-os daylight cső, valamit 1 39W-os lilás növényes cső található a tetőben.

Vashiány lehet ez?

Köszi előre is!



2014. okt. 1. 22:47
 1/4 anonim válasza:
kender?
2014. okt. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A növény: [link]
2014. okt. 1. 22:55
 3/4 anonim ***** válasza:

A növényeknél mindig a legnagyobb menyiségben jelenlévő anyag vagy feltétel szabja meg a többi szükségletét.


Nálad a fény erős, tehát ez a feltétel diktálja a tápanyag felvételt. Ennél a fénynél már minden növény a maximum közelében növekszik alap a hiánytünet.

Lehet nitrát, foszfor, de bármelyik micro elem is, annak ellenére, hogy kálium+micro elemes tápot is adsz lehet kálium hiány is. Sok esetben egyik növény elveszi a másik elől a tápot, tehát győz az erősebb.


Én adnék egy macro+micro elemes tápot, példa G.A micro macro fél dózisban, mellé továbbra is a profito fél dózisban.


A tájékoztatóban a vízcseréd mértékéhez irt dózis felére gondoltam a G.A tápnál.


Sanszos, hogy van olyan növényed ami a többitől gyorsabban növekszik, háttérbe szorítva a többit.

2014. okt. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Bokros növényeknél bevált sokaknak a kertészeti táprúd, én is használom, 1 rudat 4 be török és a növény gyökerétől 3-4 cm távolságba a talajba nyomom, erős biológiai szűréssel működik, külső szűrővel.


Én havonta 1 rudat nyomok 112 literbe, 4 helyre.

2014. okt. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!