Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehet-e növényes akváriumott...

Annamari és Norbi kérdése:

Lehet-e növényes akváriumott szolárium csővel világitani (t5 25w-os)? Illetve mien hatással lenne?

Figyelt kérdés
2014. dec. 1. 10:05
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Lehet, miért ne lehetne? Odarakod, és világítod, ennyi.


Hogy miLYen hatása lenne? Fene tudja. A növényeknek alapvetően szükségük van UV-fényre, szóval olyan rosszat csak nem teszel vele. Legfeljebbb ne egész nap nyomasd rájuk, hanem ahogy az emberek is használják: percekig. Miért akarod így megoldani egyébként a világítást? Nincs otthon normális égő/fénycső?

2014. dec. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem nagyon értek az ilyen elektromos vackokhoz, de abba biztos vagyok hogy az UV-b és UV-a sugárzást nem nagyon díjaznák a halak, növények. Egyáltalán milyen színhőmérsékleten ég?
2014. dec. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Platypus ***** válasza:
64%
Egy kevés UV fénytől elönt az alga. A sok vagy még több algát eredményez, vagy még egyéb bajt is csinál. Szerintem elég elvetemült ötlet.
2014. dec. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Lehet hogy jobban barnít egy szolár cső, mint a nap, tehát több UV jön belőle. Nagyon rossz lenne ez az akváriumnak.

Azon kívül a szemedet is károsítanád vele.

2014. dec. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Oké,köszönöm a válaszokat.Azért kérdeztem mert van 3db ilyen csövem és gondoltam hátha jó lesz,de akkor veszek normális csövet.
2014. dec. 2. 09:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!