Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvaristák Ti elítélitek azt,...

Akvaristák Ti elítélitek azt, aki a teknőseinek/halainak saját maga tenyészt eleségállatokat?

Figyelt kérdés
Csigákra, guppikra gondolok itt elsősorban.

2014. dec. 2. 14:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Dehogy. Ha veszek szárított halat akkor az is ugyanolyan élő halból lett készítve. A természetes élőhelyükön is élő eleségeket fogyasztanak, sztem teljesen normális dolog, hülye lenne a boltba venni a guppikat darabját 300 ft-ért.
2014. dec. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Álszent dolog lenne, ha elítélném.
2014. dec. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Platypus ***** válasza:
Alapvetően nem, de nagyon sok konkrét esetet visszásnak találok. Az akváriumban nevelt élő eleséghal nem igazán jó kaja, mert ahhoz nagyon gondosan kell etetni hogy tényleg vitamindús legyen, és a behurcolt fertőzések melegágya. A tóban nevelt/vadon fogott és humánusan leölt, fagyasztott hal sokkal szerencsésebb megoldás. A legtöbben azért etetnek élővel, mert szeretik nézni az ölést. Amikor élő egeret vagy naposcsibét etetnek nagy halakkal azt egyenesen felháborítónak találom. Ez még káros is a halaknak, mert nekik nem egészséges a melegvérűek húsa. Egy húsevő állatnak nyilván meg kell ölni valahogyan a táplálékát, de nagyon nem mindegy hogy ez 30 perces véres fulladozás lesz vagy egy azonnali gyors megoldás.
2014. dec. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igazából nekem is kettős a viszonyom ehhez a dologhoz. Szerintem is felháborító, hogy valaki azért ad élő eleséget a halának, mert szereti nézni. De a nagyüzemi eleséggyártás sem sokkal humánusabb ölés szempontjából szerintem. Meg ki tudja mivel táplálták a nagyüzemi halakat. Az emlőshús egyes halaknak meg kifejezetten kell a megfelelő fejlődésükhöz. Bár nem tudom mennyire igaz ez. Bár nekem akkor is rossz érzésem van, mikor a nagyszüleim levágnak 1 csirkét.
2014. dec. 2. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!