Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Üdv! 240 literes akváriumba...

Üdv! 240 literes akváriumba ki milyen és mennyi halat javasolna?

Figyelt kérdés
2014. dec. 7. 16:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Van vegyes, biotóp, a sügérest átlag külön sorolják nem mondják rá, hogy biotóp, és van a nővényes akvárium.

Van lágy vizes, kemény vizes, és van a brakkvizes akvárium.

Van hideg vizes és meleg vizes akvárium.

Fedett és nyílt akvárium.

Vannak rajhalak, ajzat lakók, párban vagy 1-2 hím több nőstény felállásban tartható halak.

Van gyenge szűrés és erős szűrés, ez is befolyásolja a választható halakat.


Példa sziámi ormányos márna, 10 darab mehet 240 literbe, erős szűréssel, külső szűrővel, 15 nk vagy alatti víz már jó neki, 25 c.fokos víz, sok bokros növény mivel azon lebzsel, eszik a talajról is így ne legyen éles kövekből a talaj, fedett akvárium kell, sokat kergetik egymást így könnyen kiugorhat, jó ugró.


Tehát az akváriumodnak kellene leírni a paramétereit, nem lehet így konkrétat mondani.

2014. dec. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
240 literbe már sok halból lehet választani: [link]
2014. dec. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
zárt akvárium, 120x40x50 cm-es. külső szűrő: "1500 l/h" ami ugye úgysem lesz annyi :) + egy belső 300 l/h, 200 W auto fűtés.
2014. dec. 7. 20:28
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem ajánlt senki halat mert ez még mindig elég tág dolog.


Én azt szoktam javasolni nézegetni kell a kereskedésben a halakat melyik tetszik, lefotózni mobillal a neveket, majd otthon ki lehet keresni az igényeket, vagy itt feltenni kérdésben.


Példa volt olyan akinek ezt javasoltam, bement a kereskedésbe és beleszeretett a villás farkú kalászhalba, ez lett a fő hal 220 literes akváriumban.

Került a kalászhal mellé más is de a kalászhal igényeinek megfelelő lett mellé téve, olyan halakat keresett utána ami passzol hőfokban berendezésben a kalászhalhoz, társítható vele, és azért neki is tetszik.


Én 100% hogy nem fogadnám meg senki tanácsát, nem hagynám, hogy döntsön helyettem, megmondja, hogy nekem mi tetszik.


Én szoktam nézegetni a halakat, figyelgetem őket, van is olyan faj amit szeretnék majd tartani, rajta van a listámon, tart is a kereskedés ahova járok, rendszeresen rendelnek belőle.

2014. dec. 8. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Persze igazad van, nem is az volt a kérdés lényege,hogy más döntsön helyettem. Csak kíváncsi lettem volna, hogy kinek milyen elképzelése van :)
2014. dec. 8. 10:40
 6/6 anonim válasza:

haltartás kiszámolás..

egyzserű

hal(teljes méret cm ) / L

szóval átlag 5cm /hallal számolva

kb 35-40 db-ot tarthatsz benne.. de inkább kevesebb legyen..



De valóban a figyelni kell.. milyen vizet kivánnak ,rajhalak

vagy párosak..

2014. dec. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!