Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit tegyek a vitorláshalammal?...

Mit tegyek a vitorláshalammal? Haldoklik!?

Figyelt kérdés
terra plazan vettem egy kifejlett vitorlás párt, egy-két napig egy 55 literesbe tettem őkettudom ez nagyon kicsi mivel a nekik szánt akváriumot nem készítették el még, pedig a határidő hétfőre volt...és mivel tisztában voltam ezzel felkerestem egy akvarista ismerősöm nem-e fogadnák be őket ideiglenesen de nem tudta mivel már afrikai sügerekkel foglalkozik.Ezért felhoztam a garázsból a használatlan 240 literes műanyag tómedret több mint a feléig feltöltöttem vízzel és beletettem egy szűrőt amibe tettem indító kultúrának az egyik beállt akváriumból "szűrőtrutyit" a vizet persze előtte pár ótáig erős levegőztetéssel szellőztettem+antiklór is ment bele.Beleengedtem két hólyagcsigát túlélték,utánna 2 endlert ők is.Aztán ment bele a vitorlás pár a hím egy idő után mindig furcsa pózokban úszott , oldalán,hátán,fejtetőn stb a nőstény látszólag jól van ő nem csinálja ezt jobbnak gondoltam visszatenni őket a kicsibe ott stabilizálódott az állapota amint beletettem abban az a víz van amiben hoztam őket+ásvány víz mert nem volt elég a zacskóban létő víz a szállítóvödörbe és egy pár liter a tóban lévő vízből, mit tegyek!nem szeretném őket elveszíteni mert gyönyörű erős a színük!!!Mi a baja?hogy kezeljem!S.O.S
2014. dec. 10. 21:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem tett jót neki a különböző akvárium méret, a víz változtatása, és ilyenek. Valószínűleg nem fog megmaradni, az ilyen tünetek után nagyon húzós a dolog.
2014. dec. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A halak 1-2 c.fok hirtelen hőingadozást viselnek el, de annál is jobb ha nullára van redukálva, ugyanez van a vízparaméterekkel is, keménység, hirtelen változás okozhat sokkot amiből nem jönnek ki.
2014. dec. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Platypus ***** válasza:
Ha az ásványvizet frissen bontottad fel az lehet a baj forrása. Tele van magasabb nyomáson beoldott gázokkal, amik frissen a légköri nyomásra kieresztve embóliát okoznak. Akkor is ha szénsavmentes ásványvíz volt. De úgy általában ez a sok ide-oda pakolgatás sem tesz jót nekik, pláne hogy a börzén is áteshettek egy jó adag környezetváltozáson.
2014. dec. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Erre direkt figyeltem hagytam állni a vizet 2-3 órára
2014. dec. 11. 15:07
 5/8 A kérdező kommentje:
sajnos elpusztult a hím, most pár nélkül maradt a nőstényem...Valaki tudja hogy hol tudok kapni teljesen kifejlett lehetőleg csíkos vagy teljesen fekete hímet?
2014. dec. 11. 17:15
 6/8 anonim ***** válasza:
Minek, h azt is kinyírd? Inkább először legyen meg az akváriumod. Aztán majd ,ha beállt a víz akkor veszel halat.
2014. dec. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
még nem most venném meg csak érdekel vajon hol tudok majd mellé egy kifejlett halakból álló csapatot szerezni
2014. dec. 11. 17:57
 8/8 anonim ***** válasza:
Vadvilág akvarisztika az jó
2020. febr. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!