Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha lenne egy 2000-3000 literes...

Ha lenne egy 2000-3000 literes akváriumotok, milyenre rendeznétek be?

Figyelt kérdés

Elsősorban tapasztalt akvaristák válaszára várnék. Gyorsan leszögezném, hogy nem rendelkezem a fent leírt akváriummal, viszont nagyon-nagyon hosszútávon foglalkoztat a gondolata, és remélem, hogy egyszer meglesz az anyagi háttere is.

Egy ekkora akváriumban a társítás lehet kicsit "lazább" mint kicsiben? (Pl sziámi harcoshalból gondolom 2-3 hím nem feltétlenül szedné szét egymást. Vagy őket egy paradicsomhal? Vagy tévedek?)

Milyen lenne? Biotop? Édesvizi, vagy tengeri? Sügéres (azt hiszem egy ilyet láttam a neten)?

Mit enged meg egy ilyen akvárium? (Természetesen azonos igényű halakból összeállítva.) Gondolom azért nem etikus egy csapat kishalra ráengedni a fő ragadozóját.

Inkább szép, nagy testű, látványos halakat, vagy sok-sok apró rajhalat tennétek bele?

Esetleg vitorlás algaevőt és a jól ismert "ancit" bele mernétek tenni (bár talán utóbbi 1-2 fokkal hűvösebb vizet igényel, de mégis, elvben?)? Avagy az ekkora méretbeli eltérés meredek?

Meg úgy általában, hogy képzelnétek?


2014. dec. 11. 18:21
 1/4 bamboochatheone ***** válasza:

Márványsügérek és néhány nagyobb algaevő harcsa. Sok ág, gyökér, homokos aljzat, halvány fények, kevés nagy növény.

Kb: https://www.youtube.com/watch?v=bG4LKYAErp4

2014. dec. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy négy- meg egy ötszázliteres akváriumom, de már azokat sem tudtam elképzelni vegyes, társas akváriumnak, csak biotópnak vagy közel annak, az ilyen óriásiakat meg végképp nem. Ezekhez inkább valamilyen különleges, nagy halak illenek, mondjuk személy szerint nekem azok a monsterfishes akváriumok egyáltalán nem tetszenek.

Én itthonra max 1 köbméterig mennék el, aztán abba valamilyen dél-amerikai biotóp.

Tengerinél ugyanez a helyzet, szerintem ezek már tényleg túl nagyok, még egy 800 literest is elég rendben tartani, tuti nem lenne időm, de kedvem se egy 3000 literes korallszirteshez.

2014. dec. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az biztos, hogy nem az enyém lesz a leghasznosabb válasz, ugyanis, ha valaki hozzám vágna egy 2000-3000 literes akváriumot elcserélném több kicsire. Egészen egyszerűen azért, mert az összes bakancslistás halam pindurka, félénk és igencsak béna. Úgyhogy csak néhány dolog, ötlet szinten:

- 2-3 sziámi harcos hal hím biztos nem szedné szét egymást, viszont előfordulhat, hogy őket szétszedik, megeszik, mert picik vagy felzabálják előlük a kaját az akvárium gyorsabb lakói. (A hím sziámi harcos halak kapásból nagy hátránnyal indulnak a nagy úszóik miatt: lassúak és baromi jól azokat a szép hosszú úszókat csipkedni.)

- Sok apró csapathal nagy helyen kegyetlen jól tud kinézni: https://www.youtube.com/watch?v=_bGV5qTtNWk

- Nem minden rendez vérfürdőt, ami nagyra nő. Pl. fekete szellemkéshal vagy az elefánthalak vagy az öves díszcsík. De elvileg léteznek kevésbé agresszív sügérek is.

- Inspirációnak tudom ajánlani: Takashi Amano saját akváriumát (mondjuk az dupla ekkora), ezt: [link] (ez is, de attól függetlenül érdemes rálesni) és ezt: [link] (ez meg kisebb)

- Ha muszáj lenne összeraknom egy ilyet, akkor valószínűleg valami unalmas, barna akváriumot hoznék ki belőle, unalmas, barna, dél-amerikai halakkal. Tetszenek a maroni akarák, a natúr vitorláshalak, a visszafogottabb pontylazacok, a tűharcsák...

- Egyébként erősen ajánlom figyelmedbe ezt a fórumot: [link] Bár Ketteskéhez hasonlóan én sem pártolom az óriáshalakkal telezsúfolt akváriumokat, de messze nem mind az a kategória + ők azért tudják, hogy miről beszélnek.


(Paradicsomhalat meg bettát pedig nem tartunk együtt, mert bár a para nem döglik meg 30°C-on se, 24°C körül van az optimális hőmérséklet neki. Kék gurámival életszerűbb lett volna a példád.)

2014. dec. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha megtehetném, h ekkora akváriumom legyen biztos, h nem kommersz halakat tartanék benne. Egy tanganyika tavi biotop medencét építenék:

Mérete: 450x80x80

-200 liter homok

-300-400 kg kő

-25 Petrochromis Bulu Point, 25 Petrochormis moshi yellow, 30 tropheus ilangi, 30 tropheus ikola

10-15 tő valisneria

300-400 literes szűrőakvárium, benne legalább 50 liter siporax.

A világítás legalább 3 db 150 w-os hqi lámpa. A fűtés érdekes lehet, lehet jobban megérné az egész szobát 25-26 fokra fűteni mint a vizet. :)

2014. dec. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!