Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A növények tápozásának van...

A növények tápozásának van ideális időpontja?

Figyelt kérdés
Pl világítás bekapcsolása előtt/után, vagy mindegy?
2014. dec. 12. 22:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Kisesebb akváriumoknál fontos a napi tápozás, minden nap pótolod azt a tápmenyiséget amit előző nap elhasználtak, kevés a víztömeg így kevés a rendelkezésre álló növénytáp, lámpa felkapcsolása után már lehet adni.


Nagyobb akváriumoknál több növénytápot adunk így több áll a növények rendelkezésére, sokkal több a vízben levő növénytáp menyisége, példa 30 liter víztömegben 0,6 gramm kálium lehet, 100 literben meg 2 gramm áll a növények rendelkezésére gyári dózis szerint.

100 liter fölött már az sem baj ha 1-2 nap kimarad , és nem annyira lényeges mikor kerül a növénytáp a vízbe.


Vízcsere után én úgy vettem észre az évek alatt, kisebb akváriumnál inkább többet adni mondjuk 2 napi adagot, a vízcsere előtti nap meg nem adni, a vízcsere sokat levesz az össz rendelkezésre álló táp menyiségéből.


Nagyobb akváriumoknál 100 liter fölött szintén nem lényeg, ott a heti dózis legyen beadva 3-4 alkalommal és szinte mindegy, hogy mikor, a vízcsere után is marad elég tápmenyiség a növényeknek.


A heti dózis beadása egyszerre nem ajánlott soha, a nitrát folyamatosan képződik az akváriumban így jobb ha a kálium is folyamatosan van adagolva.

2014. dec. 12. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ. Tehát akkor jobb a heti adagot 3-4 alkalomra felosztani, mint 7-re? Amúgy easy life profitot használok, meg jbl golyót dugtam a két wendt vízikehely alá. Az akvárium új, halak nincsenek. A fényem egyelőre még gyenge, de a jövő hét elején megjönnek a rendelt alkatrészek és fel lesz javítva 0,48w/l-re a világításom.
2014. dec. 12. 23:51
 3/4 anonim ***** válasza:

Most vettem észre, hogy írtál, ez ha minden igaz egy 112 literes akvárium, ez a méret már érzéketlenebb a tápozásra, nem mutatkoznak azonnali hiánytünetek, van a vízben jócskán a növények rendelkezésére álló növénytáp, én ennél a méretnél illetve fölötte heti 3 alkalommal tápozok, a heti adag legyen beadva az a lényeg.


Tehát sokkal több mg táp marad a vízben mint egy kisebb akváriumnál, érzéketlenebb a tápozásra, a tápozás kimaradására.

Sokszor az sem vehető észre ha nem jutok el tápot venni és kimarad 1 hét, a kicsik viszont megtorpannak olyankor.

2014. dec. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor átállok a heti háromszori adagolásra.
2014. dec. 14. 17:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!