Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit ajánlanátok egy új akváriu...

Mit ajánlanátok egy új akvárium telepítéséhez?

Figyelt kérdés
Van egy 55x26x35-ös akváriumom, van hozzá szűrőm és melegítőm, szeretném, ha újra a lakásom dísze lenne. Milyen minőségű/erősségű/színű lámpát tudnátok ajánlani, illetve "kezdésként" milyen díszhalakat? Van valami amire külön figyelni kell? Elég régen voltak halaim, és már nem nagyon tudom...

2014. dec. 13. 15:07
 1/4 anonim válasza:
0%
Hát.... Fusd végig a szakirodalmat, rengeteg mindenre kell figyelni. Nekem 12 évig voltak halaim. Nem tudom mennyit konyítassz hozzá, de sajnos nem elég beleengedni a vizet, beletenni a halakat azt jó napot... Megéri kikérni szakértő tanácsát is a boltban. Fontos a víz ph.-ja, és hogy meglegyenek a mikroorganizmusok, baktériumok stb. Magyarul mielőtt belemennének a halak ökológiai egyensúlyt kell teremtened az akváriumban. Aztán a halakat is csak fokozatosan, mert leterheli a vizet, ha hírtelen sok hal kerül bele. Fontosak a növények, jó ha van csiga stb. Én pl. a víz egy részét is mindig egy közeli, nagyon-nagyon tiszta vízű tóból hoztam. Egyszóval nagyon sok mindenre kell figyelned, de ha jól körbejárod a kérdést, páratlan dísze lesz a kecódnak.
2014. dec. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagyrészt egyetértek az előzővel, viszont a boltostól ne kérj tanácsot, legtöbbjük nem konyít a dologhoz.
2014. dec. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A szakértő és a bolt fogalma több fényévnyire van egymástól.
2014. dec. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat!
2014. dec. 14. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!