Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Növények fertőtlenítése....

Növények fertőtlenítése. Lehetséges biztonságossá tenni őket halbetegség után?

Figyelt kérdés

Sajnos valószínűleg hal TBC ment végig az akváriumomon.

:( Ezt többé sosem akarom tapasztalni, viszont van benne pár lassan növő, szép egészséges, meglehetősen drága növény, akiket -ha van rá bármilyen módszer- szeretnék megmenteni. Van valamilyen ötletetek?



2014. dec. 11. 17:29
 1/6 A kérdező kommentje:
Mármint szeretnék egy új kezdetet, és ezeket a növényeket ha nem muszáj, nem szeretném kidobni. És ha már itt tartunk, a felszerelésekkel mi a teendő ilyenkor? Kuka? Hypo? Sósav?
2014. dec. 11. 17:33
 2/6 anonim ***** válasza:

[link]


Neomagnol tabletta, gyógyszertárba kapsz.


Nem biztos, hogy jó, elvileg az egész berendezést cserélni kell a szűrőt is hipózni, teljes totális fertőtlenítés a biztos, csak az fog megszabadítani a "parától" később ha nem így teszel az egyik halad már ferdén úszik rögön rosszra fogsz gondolni.


A növények nem szokták túlélni a nagyobb fertőtlenítést, pl hipós víz.

2014. dec. 13. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ha a szűrőből kicserélem a bacitelepnek való gyűrűket, és X ideig hipós vízben járatom, az jó lehet?
2014. dec. 13. 16:22
 4/6 A kérdező kommentje:
Ja, ugye 5 percet ír a cikk, amit linkeltél neomagnolos vízben. Ez a max, amit a növény kibír? És hány ilyen fertőtlenítést él túl? A továbbiakban úgy járjak el, ahogy a cikk leírja (befőttes üveg, talaj)? Esetleg ha azokat a növényeket, amiket lehet ezen felül egy darabig víz fölött, floráriumszerűen tartanám, annak lenne bármi értelme, vagy csak a növényt terhelném?
2014. dec. 13. 16:32
 5/6 anonim ***** válasza:

Lehet h még próbálkozhatsz azzal h METILÉNKÉKet veszel és abba áztatod a növényt.. hátha.

Nem tudom mennyire tapad meg a baktérium a növényen de én nem kockáztatnék.

Minden ami volt benne(talaj,növény)kuka, szűrőanyag,szűrőszivacs kuka és a többit pedig kifertőtleníteni neomagnollal vagy erősebbel.

2014. dec. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én még arra gondoltam, hogy híg hipós fürdő, utána kimosni, pihentetni, utána neomagnolos áztatás.
2014. dec. 15. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!