Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 20 napos akvárium esetében az...

20 napos akvárium esetében az alábbi jelenségek normálisak? (kicsit hosszú lesz)?

Figyelt kérdés

Természetesen hal nincs.

112 liter, tetratec ex 1200 plus külső szűrő, 0,32w/l fény, de pár nap múlva lesz egy harmadik fénycsövem (1 osram lumilux, 1 sylvania grolux, a harmadik szintén osram).

A múlt héten nagyon durván barna algás volt, de 30%-os vízcserekor szivaccsal meg ecsettel letisztítottam mindent, azóta nem lett több barna alga, csak ami megmaradt.

De ma vettem észre, hogy az üvegen zöld pontalga jelent meg. Mi az oka? kb 11-12 órát világítok naponta, ezen kívül 1,5ml/nap easy life profitóval tápozok.


Esetleg lehet már 2-3 zebracsigát beletenni vagy még várjak vele?

1 fagyasztott kajakocka megy bele minden nap.

2 ml/nap tetra safe start baktériumot teszek bele (még kb 2-3 napnyi adagom van, utána már nem teszek bele)


2014. dec. 14. 02:19
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem, hogy nagyon-nagyon apró, fehér élőlények jelentek meg a vízben, amik nagyon gyorsan úsznak. Mik lehetnek és gondot okoznak-e?
2014. dec. 14. 02:22
 2/12 anonim ***** válasza:

A növényeknek magukhoz kell térni, betelepítés után nem fognak azonnal teljes életet élni, és zabálni a tápanyagokat.

Márpedig abból van jó bőven, ha csak a fényt nézzük, a grolux egy brutális növényes cső, kb 1 w/l közeli fényerőnél alkalmaznám, és a leggyorsabban növő növények mellé, amik csak léteznek.

Nem csoda, hogy fölösleged van.


Az jó, hogy még nincs halad. Nem is kell ezt siettetni, nem hajt a tatár, álljon be rendesen a víz. Utána ha megjönnek a halak, úgyis kezdheted elölről, mert felborítják az egész rendszert. :D


Maga az alga virágzás normális, hogy ennyi ideig tart, (és hogy megmarad) az ráfogható egyrészt arra, hogy a fény színhőmérséklete nincs igazán összhangban a fényerővel, másrészt a világítás időtartamára.

Ez túl sok idő.

Ha külön kapcsolhatóak a csövek, akkor a pár nap alatt vedd vissza a groluxot napi 4-5 órára.

Ha nem kapcsolható külön, akkor az egészet, 9-10 órára.


A növényekről nem írtál, milyenek, mennyi, milyen gyorsan nőnek, és építik be a tápanyagot.

Ha lassan, közepesen növők, akkor fényből is tápból is visszább lehet venni.

De egyébként a zöld alga is normális egy bizonyos szintig.


Ha egyébként akarsz zebracsigát, akkor mehet bele.

2014. dec. 14. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy helyi guru mondta még, ha megjelenik a pont alga akkor van nitrát a vízben és foszfát szegény lett a víz, a barna algák miatt.


Lényegében beállt a vized, működik a biológiai szűrés, az nitritből nitrát keletkezik.


A férgeknél csak annyi dolgod lesz, hogy a halaknak ne adj enni az elején, nehogy túl legyenek etetve, nagy valószínűséggel a halak étlapján végzik.

A halkaja miatt szaporodhattak el.


A pont algát el tudod távolítani egy műanyag lappal, példa lejárt bank kártya formátum, sokan, én is a sima mosogató szivacsot használjuk üvegtisztításra, a dörzsi fele nem karcol víz alatt, illetve bő vízzel, leviszi a pont algát is.

2014. dec. 14. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló válaszával teljesen teljesen egyetértek, nem kell azért elsietni semmit, pár csiga már mehet.
2014. dec. 14. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget és a tanácsokat. De ha meglesz a 3. fénycső (0,48w/l fény), mennyit világítsak? Az új cső az akvárium elülső fele fölé kerül, akkor azt meg tudnám csinálni, hogy oda teszem a sylvania groluxot és külön kapcsolhatóvá teszem, rövidebb világítási idővel.
2014. dec. 14. 12:51
 6/12 A kérdező kommentje:

Növények:

1. 2db indiai vízicsillag: ezek eléggé nőnek

2. 2db anubias barteri var. nana gold: velük sincs gond, talán egy-két új levélkezdemény mintha lenne

3. Wendt vízikehely: na ez megsínylette a dolgot, a levelei pusztulnak, remélem azért megmarad, a gyökeréhez tettem egy jbl tápgolyót beültetéskor

4. 1db valószínűleg valamilyen cryptocoryne (szerintem fodroslevelű vízikalász lehet), egy haverom adta, de elég ramaty állapotban kaptam

5.

2014. dec. 14. 13:00
 7/12 A kérdező kommentje:
5. 4db gömbalga
2014. dec. 14. 13:01
 8/12 anonim ***** válasza:

A világítási időt nehéz eltalálni.


Bemásolom amit nemrég írtam valakinek:


"Van egy optimális idő ez amit nem ismerünk.

Ha az optimális alatt világítunk nem nőnek a növények az algák viszont igen.

Ha eltaláljuk akkor nőnek a növények és háttérbe szorítják az algát.

Ha sokat világítunk nőnek a növények de az alga is burjánzik."


Én nem hallgattam, hallgatok, soha senkire, talán ezért vannak jó bőrben a növényeim, és nincs algám.


Figyelem a növényeket, ha napi szinten látok új hajtásokat akkor elég a tápozás, és elég a fény, ha nem látsz változást akkor többet kell világítani vagy több táp kell, nincs két egyforma akvárium, kísérletezni kell.

2014. dec. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Valószínű nitrát hiány miatt mentek tönkre, ez a halakkal változik majd.
2014. dec. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Hát, akkor majd kísérletezek, köszönöm a tanácsokat!
2014. dec. 14. 14:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!