Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halat tartsak egy gömb...

Milyen halat tartsak egy gömb alakú kis akváriumban?

Figyelt kérdés
Nemsokára kapok egy gömb alakú akváriumot, amiben egyetlen egy hal fog lakni. Aranyhalra gondoltam, de nem tudom, hogy mennyire strapabíró. Még nem volt ilyen akváriumom, ebbe nem kell szűrő? Milyen időnként kell cserélni benne a vizet? Köszönöm előre is! :) 15/L
2010. febr. 2. 19:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Leginkább játékhalat..

Inkább kérj egy kis téglalap alakú alváriumot és abban jól fogja érezni magát az aranyhal,gömbalakú nem jó a halaknak!

2010. febr. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
köszi, hogy írtál! Én is néztem, hogy elég picike, és gondoltam megkérdezlek titeket, hiszen az állatkereskedésekben mindent mondtak, hogy eladják nekem (még nem vettem meg)
2010. febr. 2. 19:54
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Ültess bele növényt!

A halaknak tényleg nem jó

2010. febr. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
meg ne vedd! a gombakváriumot be kéne tiltani,ha veszel egy 15 literes normál aksit sokkal jobb és a gömbnél biztosan de egy aranyhalnak 20 minimum kell kettőnek elég egy 30-40 l
2010. febr. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
100%
Csatlakozom az előttem szólóhoz!Egyik nap volt róla szó a tv-ben hogy állatkinzás a gömbakvárium.Nagyon egészségtelen a halaknak,és minden vizi állatkának.Idegesiti őket,és el is pusztulhatnak.Azért akarták Rád sózni,mert hamarosan nem árulhatják!Viszont növényeket lehet bele ültetni,jól mutat. 32/L
2010. febr. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

De viszont kinéztem a sziámi harcoshalat, amit egyedül kell tartani, és annak nem szeretnék venni egy nagy akváriumot :/:(

Nem tudom, majd megnézem, hogy milyenek vannak, és hogy mekkorák.

2010. febr. 2. 20:43
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
A sziáminak egy min 20literes kocka akit vegyél,aranyhalnak min 100liter kell,gömbakiban kivóllóan lehet algát tenyészteni,viszont halnak nem való.Sajnálom.
2010. febr. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
akkor megnézem a rendes akváriumokat :)
2010. febr. 2. 21:17
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

semmiképpen ne vedd meg a gömböt.

Egészen biztosan tudom (utána lehet olvasni) hogy idéntől már tilos és bűncselekménynek minősül a gömb akvárium és a kerek kalika!!!!!!

Elképzelhető, hogy a bioltos majd meg akar szabadulni tőle de ne vedd meg. Most mindenki még el akarja adni akár áron alul is.

Ne hagyd magad rábeszélni. Álatkereskedésben már ki is kell cserélniük. Megjegyzem teljesen jogos a jogszabály.

Inkább vegyél egy nagyobb téglalapot és rendezd be mindenfélével

2010. febr. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Szögletest vegyél, az szerintem még olcsóbb is! Én 100ft / liter áron vettem.
2010. febr. 3. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!