Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért nem szaporodnak az anciaim?

Miért nem szaporodnak az anciaim?

Figyelt kérdés
Van egy szep nagy hímen és egy kisebb nőstényem, kb 3-4 cmes lehet! Nincsen bent nekik rágó fa, lehet összefüggés a ketto kozott? Vagy miért nem szaporodnak? Van rejtekhelyuk növények es egy 110 literes akvárium amibe ketten vannak. Hol lehet a hiba? Igényelnek valami speciális étrendet esetleg? Vagy mit csinaljak higy sikerüljön""

2014. dec. 22. 10:54
 1/5 anonim ***** válasza:
3-4 centis nőstény még nem ivarérett.
2014. dec. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

azért egy kis gyökér, uszadékfa jót tenne neki

szóval ha tudsz akkor tegyél be nekik

2014. dec. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De azt írják a szakirodalmak, hogy 1, 1-5 év után, ez a hal meg kb nálam van annyi ideje, egyik ismerősömnél szaporodott, véletlen hal, rossz körülmények között nőtt fel tényleg állatkínzás volt ami ott volt, aztán megtudtam rendbe hozattam vele az egészet és elhoztam 1 kicsit tőle. ennek van már 1 éve, szóval nem is értem..
2014. dec. 22. 12:36
 4/5 anonim ***** válasza:

Látszatra a barátodnál volt rossz körülmények között, de ez csak a látszat, ha ott szaporodott akkor ott optimálisak voltak a körülmények, nálad pedig nem jók, főleg ha nem nőtt semmit 1 év alatt.


A fadarab kötelező, még csoda, hogy nem pusztult el eddig nálad, azért pici mert nincs neki csersav, kellene az emésztésének, nem tud emészteni, tényleg csoda, hogy él.

Elvileg nagyon algás, zöld algás akváriumokba él egy darabig fa nélkül is.


Ez nem régi kérdés: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__6..

2014. dec. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Tyrannosaurus válasza:
A rejtekhely egy kisebb kamra legyen. Egy akkora nyílással hogy az hím anci épp beferjen. A nyílás lehetőleg legyen vízszintes és cső szerű. Mintha egy csövet belerakasztanal egy kamrába. Mint egy petpalack csak kisebb. A hím ebben a lyukban fogja legyezni és vigyázni az ikrákat majd kb. 10 napig a lárvákat. Kétnaponta mikrozol egy kis salatat ,kaposztat,cukkinit,tököt,uborkat vagy valami zöldet. Es egy jo vízminőség mellett lesznek kicsik.
2015. ápr. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!