Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Azt írják 100 liter alatti...

Azt írják 100 liter alatti növényes aksihoz elég. Ez igaz?

Figyelt kérdés

Erről az armatúráról van szó:


[link]


akvárium mérete:

80centi hosszú

40centi mély

45 centi magas


szerintetek ? 144literes növényeshez elég lesz?

valamint kérdésem még hogy melyik fénycsöveket kell cserélni és milyenre valamint azokat hol tudom beszerezni?


2014. dec. 22. 20:41
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Szürés: tetra ex 1200 vagy JbL 1501 szerintem mindkettő jó


Töltet mindkettő 8 liter, 4 rekesz, 2 rekeszt cserélni kell, szűrőanyagok, siporax, ada bio rio, seachem matrix, esetleg eheim substrat pro, ezeket dicsérik.

Kémiai szűrőanyag, regenerálható (clorox utánaolvasni) a puringen 100 gramm/100 literes akvárium.


Üveg diffuzor, szívórész, lily pipe

------

Co2, van aki hegesztéstechnikából vesz van aki az akvarisztikait veszi.

Reduktor, mágnesszelep, buborékszámláló.

Co2 palack az lehet használt is, olx, vatera, 100 literes akvárium havi co2 igénye kb 0,5kg, töltésnek helyben utánanézni, szikvíz üzemek, gáz töltő állomás stb

Beoldás, van külső reaktor az a külső szürő nyomó ágára van kötve a szekrényben, van a diffuzor az bubizik, porlaszt az akváriumban.


co2 tartós tesz, egy üveg indikátor folyadékkal aminek a színe változik.


Táptalaj, általános talaj, növénytáp.

Pénztárca függő, a jbl aquabasis pluszt használtam teljesen jó, fedni kell általános talajjal.

Általános talaj, van sokféle, Olover Knott, pro soil, manado, ada amazonia stb


Növénytáp, alap a macro-micro tápozás, már lehet porokból is keverni, vannak komolyabb tápok is, példa ada vagy elos

Sokan a Green aqua micro macro tápját használják.


Ro szűrő, lágy víz készítéséhez, aqua medic a legolcsóbb talán 25.000 ft körül van az induló ár.


Növényzet, fák, kövek, az egyéni dolog.


Röviden, szűrő, szűrőanyag, co2 beoldó rész, palack, táptalaj, általános talaj, komplex növénytáp.


Világítás, az 1 watt/liter 6500 kelvin nappali, daylight.

-

2014. dec. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

"megkérdezhetem te milyen lámpa testet használsz 112 literedhez?"


Már nincsen meg a növényes akvárium, a lányomé volt (17L) A Világítás saját készítésű, függesztett, bádogos és autófényező műhely, a foglalatokat, előtétet, magam szereltem be.

2014. dec. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!