Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A Sera Aquatan vízelőkészítő...

A Sera Aquatan vízelőkészítő szert minden nap kell a vízbe csepegtetni, vagy csak a víz cserélésekor?

Figyelt kérdés

#hal #víztisztító szer
2014. dec. 25. 10:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Én csak vízcserekor szoktam,meg új hal érkezésekor.
2014. dec. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A sera aquatan elsődleges funkciója a cserevíz klór tartalmának semlegesítése, így a heti részleges cserevízhez kell adni.

Tartalmaz még vitamint, valamit ami jó hatással van a halak bőrére, immunrendszerére valamint a hal nyálka, glükloprotein termelésre.


Valahol 20 és 25 közé lőném be azoknak az eseteknek a számát amikor a halak pipálását megoldotta az aquatan.


Példa nálam, halak pipálnak, keringés rendbe, szűrés beton, akkor marad a nehézfém, 20 ml-t belenyomtam a 70 literes akváriumba ami 40 liter vízre van, 5 perc és rendbe minden, eléggé csehül volt a gárda.


Volt itt olyan akinek pipáltak, írtam rá eléggé morbid stílusba, hogy ne gépeljen hanem húzzon el és vegyen, 1 hal elpusztult mire visszaért, belenyomott az 54 literbe 15ml-t és rendbe minden, nála ammónia lehetett és nem volt kitöltve víz.


Röviden, elsőre csak a cserevízhez, probléma esetén az akváriumba is, amit a tájékoztató ír az mind igaz, jó rá, példa ha valaki túl lövi a növénytápot és felbomlanak a kelát kötések, plusz van benn nem túl régi kő akkor már előfordulhat, hogy segít, mivel köti a nehézfémeket.


Feleslegesen nem kell az akváriumba nyomni.

2014. dec. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2014. dec. 27. 10:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!