Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » "Ködös", opálos akváriumvíz?

"Ködös", opálos akváriumvíz?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]



Már hetek óta ilyen az akváriumom vize. Próbáltam többféle szert (Sera Protazol - infuzóriumok ellen, metilénkék - fertőtlenítésre, aztán Sera Toxivec, Sera AquariaClear - ködösödés ellen, végül Neomagnol tabletta). Egyik sem vált be. A metilénkéktől 1-2 napig tiszta volt az akvárium vize, majd pár nap után újra opálos lett. Kisállatkereskedésben dolgozom, volt ott is ilyen eset már, de abban a helyzetben a JBL UltraForte rendbehozta 1 nap kezelés és egy 50%-os vízcsere után. Úgy gondolom, ha infuzórium lenne, akkor a Neomagnol tablettától kipusztult volna. Esetleg lehetséges, hogy kevés a szűrő teljesítménye? Egy Aquael Fan Filter plus 3 belső szűrő van benne. Elvileg 150l-250l-es akváriumba való. Az enyém egy 175l-es akvárium. Gondolkodom egy külső szűrőben is.. Lehetséges, hogy megoldaná a problémát?



2014. dec. 26. 13:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
65%

Az a szűrő maximum 70 literbe való, te meg beletettél vagy 5 aranyhalat, meg cápaharcsákat( [link] meg nem tudom hány szumátrai díszmárnát... Egy Tetra ex 1200-as szűrő kéne ebbe, normális telepítésnél(ez nem az). Eleve, együtt sem tarthatóak, ennek tetejébe még a kétezer literes akváriumot igénylő cápaharcsák is ott vannak. Ennek tetejébe még legyilkoltad a minimális biológiai szűrést is erős gyógyszerekkel.

A problémát megoldani azzal lehet, hogy eladod az összes halat, nagyon alaposan utánaolvasol, utána pedig rendes szűréssel, normális hallétszámmal indítasz egy akváriumot, mert ez a mostani inkább halászlé.

2014. dec. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlatilag magad ellen dolgozol, minden akvárium víz magától kitisztul, a szűrőszivacs amennyiben akvárium vízben van finoman takarítva megtartja az aerob nyálkát ami finomszűrőként működik.


"Érett" lesz a szűrőanyag, és az megmondja.


Megoldaná!!! Ha elég lenne a szűrőfelület, nem irtanád ki a baktériumokat fertőtlenítővel amivel a növényeket szokás akváriumon kívül fertőtleníteni, a metilén kék csak hab a tortán.


Kicsi a szűrő, az opálosságot pedig magad idézeted elő, frissen feltöltött akváriumba rendszeres a kezdeti opálosság, magától kitisztul, nem vártad meg hanem rá vegyszereztél.


Még egy fan3 elférne, de nálad óriási hiányosságok is vannak akvarisztikából, a kisállat kereskedésekben blogozóknál ez így szokott lenni.


Ez példa: [link]


Az életben nem látott semmilyen vegyszert és nem is fog, szűrőtakarítás után opálos mint a tiéd, másnapra kitisztul olyan mintha betörtek volna az üveget, elsőnek annó mittudom én hány éve 4-5 nap alatt tisztult ki.

2014. dec. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Az "okosító" kommentekből nem kérek, köszönöm. Mint írtam, kisállatkereskedésben dolgozom, tudom mi tartható és mivel. Az aranyhal általában csak aranyhallal.. másak az igényeik. De egy nagyobb akváriumban máshogy működik, és ha a köztes hőmérséklet megvan, akkor semmi gond... Majdnem fél éve megvannak, és semmi bajuk érdekes módon. Szóval tanácsot kértem, nem okoskodást.
2014. dec. 26. 13:20
 4/14 A kérdező kommentje:
Olyan részleteket, ami alap dolog, mint például szűrőbaktériumok telepítése, nem írtam, de attól megtörtént.
2014. dec. 26. 13:21
 5/14 anonim ***** válasza:

Attól, hogy kereskedésben dolgozol, még nem te vagy a mindentudó... Sőt a bolti eladók nagy része nem ért a dolgokhoz, úgy látszik, Te is közéjük tartozol. Fél éve megvannak, értem, csak az a kár, hogy az aranyhalak 20-30 évig élnek.

A szűrőbaktériumoknak már mindegy, kiirtottad őket a fertőtlenítőszerekkel, a szűrődben viszont amúgy sem tudott volna elegendő mennyiségű baktérium megtelepedni.

De nézzük csak a telepítést. A platti kimondottan kemény vizes faj, ezzel szemben a szumátrai márna meghálálja, ha lágyítják a vizét. Az aranyhalnak 20 fok felett meleg a víz, a többi hal 20 fokon már fázik. A páncélosharcsák csapathalak, de ahogy látom, csak kettő van belőlük.


Nagy akváriumban sincs ez másképp, akármit is állítasz. Mert ugye a halak igényeinek kielégítésére törekszünk. Amúgy minek teszel fel kérdést, ha negatív hozzászólást nem fogadsz el?

2014. dec. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem a negatívumról van szó, hanem a közlésmódról... Lekezelő beszéd.. De gyakorikerdesek.hu-n már megszokhatta az ember, hogy itt vannak a "legokosabb" hozzászólók :)
2014. dec. 26. 13:32
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

"Lehetséges, hogy megoldaná a problémát?"


Ha teljesen kipucolsz mindent amit az akvarisztikáról eddig tudsz a fejedből, teljesen nulláról kezded el akkor egy külső szűrővel és új információkkal lehet egy egészséges 175 literes akváriumod.


Neolamprologus01 részletezte, hogy a halválasztás nem a legjobb.


Mindent felest el amit a munkahelyeden hallottál, akkor működhet.


"Olyan részleteket, ami alap dolog, mint például szűrőbaktériumok telepítése"


Ezért írtam, hogy jelenleg zéró az akvarisztikai tudásod, illetve rossz tanácsokat kaptál a munkahelyeden.


Ha! érdekel az akvarisztika akkor kérdezz akár egy uj kérdésben.


Vannak ilyen oldalak is: [link]


Egy jó ajzat sem ártana, festett dekorkavicsod van ha jól látom

2014. dec. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
A halakról annyit, hogy nem plattim van, hanem mollim, azok saját nevelésből kerültek ide egy kisebb akváriumból. A páncélos harcsákból is több van, attól, hogy egy képen nem látszik az összes hal..
2014. dec. 26. 13:33
 9/14 anonim ***** válasza:

Elismerem, tényleg nem túl kedvesen írtam, mert eléggé elborzasztott amit láttam.

Azt, hogy hogy kezdd újra és építs egy működő akváriumot, szívesen leírom, ha érdekel.

2014. dec. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Azért te se nagyon hangoztasd, hogy kisállat kereskedésben dolgozol, mert mi meg itt a problémás esetek kb 80 %-ában (!!!) azt próbáljuk helyrehozni, ami a kereskedések alkalmazottjai olyan nagyon okosan ajánlgatnak az embereknek.


Amúgy meg ha valamitől elszaporodott az infuzória, akkor nem kell hozzá sherlocki logika kitalálni, hogy azzal semmire nem mész, ha megmérgezed őket.

Ja, tudom, a boltos hozzáállás hagy vegye a paraszt a sok vegyszert...


Ha minden más körülmény ugyanúgy megmarad, akkor tippeld már meg, vajon vissza fog jönni ugyanúgy az infuzória?

Segítek: Nézz az akváriumodra.

2014. dec. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!