Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Zavaros lett a víz az akvárium...

Zavaros lett a víz az akváriumban. Holnapig kíbirják a halak?

Figyelt kérdés
2014. dec. 28. 09:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Mitől lett zavaros? Pucold ki a szűrőt és cserélj le 30-40% vizet. A cserevízbe ha tudsz, tegyél JBL Biotopolt vagy Sera Aquatan-t.
2014. dec. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
tegnap cseréltem a vízet. ma reggel még tiszta volt,de délelőtt folyamán mintha ködös lenne a víz. légpumpával most szellőztetem a vízet, mivel nincs itthon jelenleg víztisztító szerem.délután már cserélhetek vízet,ha nem tisztulna?
2014. dec. 28. 10:40
 3/8 anonim ***** válasza:

Egy működő akváriumba hetente, kéthetente, akvárium mérettől függően változó, lecserélünk 20-30% vizet, többet nem, így el lehet egy akvárium 5-10 -15 vagy akárhány évig.


Évente 1 alkalommal van nagyobb művelet, példa kivenni a tereptárgyakat, köveket, fákat, az elburjánzott növényeket kivenni, metszeni a gyökereket majd vissza ültetni.

Nagy kosszal jár, apránként kell csinálni, ha jó a szűrő maradhatnak a halak is, gyorsan kipucolja a vizet.


Teljes vízcsere soha nincs, ha 20 évig csinálod akkor 20 évig nincs.


Zavarosság ellen nem kell semmilyen szer csak idő és alapismeretek, szűrőtisztítás hogyan és mikor, növények gondozása stb


Friss akváriumnál alap a zavarosság, a halak csak rontanak ezen, valószínű nem tájékozódtál az akváriummal kapcsolatban, a kereskedés nem számít tájékozódásnak, ott csak a pénzed kell.

2014. dec. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem most kezdtem a "szakmát". Tudok mindent az akvarisztikázással kapcsolatban. Eddig soha nem volt ilyen jelenség. Rendszeresen/ kéthetente/ vízcsere/30%/ általában + szűrő tisztítás és aljazatporszívózása. Ma délelőtt lett ködös a víz. Azért nem értem a dolgot,mivel pont tegnap volt a kéthetes tísztitási napom. Szóval soha nem fordult elő még ilyen nálam. Ezért kérdeztem meg ezt a zavaros dolgot.
2014. dec. 28. 11:55
 5/8 anonim ***** válasza:

Sajnos a kérdezőkből harapófogóval kell kihúzni mindig mindent, nem lehet tudni, hogy egy karácsonyra kapott akváriumról van szó vagy egy régebbiről.


Nálam is szokott lenni ilyen ha épp egybe esik a szűrőtisztítás és a vízcsere, főleg télen hidegebb a csapvíz, nehezebben oldódnak ki belőle a nagy nyomáson bele oldódott gázok, tovább is szoktam pihentetni a vizet, 36-48 óra.


Este valószínű ki fog tisztulni, reggel mire kapcsolsz lámpát elmúlik, a halaknak nem lesz baja.

2014. dec. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tehát bocs a kételkedésért, nem derült ki a kérdésedből mikori az akvárium, sok a tiédhez hasonló kérdésnél kibukik, hogy csak pár napos az egész.
2014. dec. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
6 éve van akvárium és eddig ilyen jelenségem nem volt.Karácsonyra vettem egy új műnövényt és tegnap tettem bele. De gondolom nem ez a baj....
2014. dec. 28. 12:30
 8/8 A kérdező kommentje:
Most már kicsit tisztult.remélem elmúlik reggelre a zavarossága,de biztonságért holnap végzek egy 30% vízcserét ismét.
2014. dec. 28. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!