Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit csinálok rosszul? Nem értem.

Mit csinálok rosszul? Nem értem.

Figyelt kérdés

1. próbálkozás: 30 L-es aksi, 1,5 hétig járt üresen, Eheim Pickup 45 szűrő (50-18 l/h), levegőztető nincs, de ez fodrozza a vizet rendesen. 6 db endler guppi, a 6. éjszaka (6 óra alatt) megmurdert mind. Előtte már az összes egy helyen, az egyik sarokban fent gubbasztott.

Lehet kicsit túletettem, de attől nem hiszem, hogy egyszerre haltak volna meg.


2. próbálkozás: Aksi ugyanaz, most 3 hétig járt üresen, í8közben volt egy 20 %-os vízcsere is), 4 sima guppi, ezek már a 2. nap kezdenek furcsán viselkedni. Ök is vagy egy sarokban vannak fent, vagy lent a talajon a szűrő alatt gubbasztanak. Kaját csak épp hogy kaptak még. Víz 24 fokos.


Szóval mi lehet a probléma?


2015. jan. 6. 15:56
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Ne szedd szét az akváriumot, a halak érkezése előtti nap cserélj részlegesen vizet 30%körül.


A halak amikor megjönnek bele egy tálba, vödörbe, majd az akváriumból kevés vizet rájuk önteni többször, sokszor, szoktasd őket az új vízhez.

Neked sokáig elég lenne egy sera aquatan, köti a nehéz fémeket, lehet az a gond, 1,2ml/5 liter víz a dózisa.

Elvileg az új neptun antiklór is már vizelőkészítő, köti a nehézfémeket de az aquatan kiforrottabb.


A 24 óra télen szerintem kevés, jobb a 48 óra.

2015. jan. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!