Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A halak miért bírják tovább...

A halak miért bírják tovább levegőn mint, mi emberek víz alatt?

Figyelt kérdés
Szoktam horgászni,és mindig vissza engerdem a fogott halat, de volt hogy csináltunk halat, és volr hogy a halat vittem haza, és már félóra is eltelt, de még mindig ott vergödött a zacskóban. Meg mikor vettem élő halat. lecsapták, de kb 20 perc után magához tért, s vergödött szegényke. Szóval nem értem, egy ember 5 perc után megfullad a vízbe, de a halak elvannak a levegőn 10-20 percig is? Hogy van ez? Miért bírják ilyen jól a levegőt a halak?
2010. febr. 5. 18:41
 1/7 anonim válasza:
22%
Nem tudom, de én mindig visszadobom őket. Csak a horgászás kedvért horgászok, de amúgy sajnálom őket.
2010. febr. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
nem vagyok horgászellenes vagy ilyesmi, de ha sajnálod őket, akkor miért horgászol? akkor nem sajnálod amikor szétbssza a szájukat a horog? Van amikor még a szemét is szétszedi.
2010. febr. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdés, ás én legalább humánus módon csak annyi halat fogok ki, amennyire szükslgem van, és megeszek. Nem mint sok emberek, aki lopja a halat, egynap 5 pontyot elvisz, és a mélyhűtőlye tele dugogvan évek óta hallal. Csak azért haza viszi, mert nehogymár vissza engedje... Legalébb a horgászatba vissza engeded a halat élve!
2010. febr. 5. 19:51
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Szerintem ezt azzal lehet magyarázni,hogy attol még ők levegőt lélegeznek be,vagyis vízben oldott oxigént,és oxigén a levegőn is van nem csak a vízben,és valamelyest tudják azt is lélegezni.Az ember ha vizet levegőzne akkor a magas páratartalomba eléldegélne egy darabig,mint a hal.Gondolom ezt én.Amugy csapd le azt a halat ha kifogod és viszed haza,ne hagyd a zacskóba vergődni.
2010. febr. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

nem neked írtam kérdező.

2. voltam.

2010. febr. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Salx Narval ***** válasza:
Az emberi agy működéséhez, rengeteg oxigénre van szükség.A halak agya, nem használ el ennyi oxigént, ezért képes levegőn is viszonylag sokáig életben maradni.
2010. márc. 3. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Carom le, mi volt az eredeti kérdésed.
2010. márc. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!