Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A törpe guráminak kell vízmele...

A törpe guráminak kell vízmelegítő?

Figyelt kérdés
Tudom biztos jobban szereti egy fokkal ,ha van az akváriumban vízmelegítő ,de nagyon muszáj?
2015. jan. 8. 17:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha van legalább 22-23 fok a szobádban akkor igen. A diszhal-info 16 fokot ír, de szerintem az orbitális baromság.

Ez kicsit komolyabb oldal:

[link]

Itt 22 fokot írnak minimális hőmérséklet igénynek.

2015. jan. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Elírtam, ha 22-23 fok van a szobádba akkor nem kell feltétlen melegítő.
2015. jan. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
ha a környezete mindig 23C akkor nem feltétlen...
2015. jan. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
25C van a szobában. akkor ugye nem kell?
2015. jan. 8. 20:42
 5/12 anonim ***** válasza:
Az én párocskám 20°-on is elvan mint hal a vízben,ha nem akarod pl szaporítani hogy ph-tól a hőfokig minden a lehető legideálisabb legyen,akkor nem fontos. (=
2015. jan. 9. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

oké köszönöm:)

leírnátok hogy milyen igényei vannak ha szaporítani is akarom?

2015. jan. 9. 15:39
 7/12 anonim ***** válasza:

A gurámik gyorsan változtatják a színüket, reggel mikor felkapcsolod a villanyt ki vannak mattulva utána pillanatok alatt besötétednek, ha szépek a színek akkor jó a hőfok.


Más lapra tartozik a hőfokhoz kapcsolódó biológia, a gurámiknak fehérjedús fagyasztott, vagy nyers kaja ajánlott, ez terheli a vizet rendesen, a baktériumok 24 c.fok felett gyorsabban szaporodnak, tehát jobb a 24-25 c.fok.

A növényeknek is előnyösebb a 24-25 c.fok, én legalábbis ezt tapasztaltam.

Ez boltos infó igazából, száraz táp, gyengébb szűrés, kemény víz átlag életkor a kereskedés után 1 év.

Én az ellentettjében tartottam őket, 4 évesen, tehát a kereskedéssel együtt majdnem 5 évesen hullott el az utolsó.


Szaporítás nehéz, kell egy 60 literes érett akvárium, át tenni a párt, a hím habfészket épít amint megszokta a helyet, a nőstény bele nyomja az ikráit, a nőstényt kivenni, az elúszás előtt a hímet kivenni.

Elúsztak a kicsik, érett szivacs szűrő elég nekik, később komolyabb szűrőberendezés kell, lehetőleg külső szűrő.

4-5 hónapig kell nevelni a kicsiket, utána el kell őket paterolni, a szüleik nem fogadják el őket, főleg a hím.


A kereskedésekben főleg import halak vannak, 3-4 cm körül, 6 hónapon belül ivarérettek általában.

Artemiával lehet etetni a kicsiket, nagyokat egyaránt, száraz táppal csinyán.


Csalós halak, rövidek de 10-15 grammosak, viszonyítva 3 neonhal 2 gramm együttesen, tehát terhelik rendesen a vizet.

2015. jan. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
oké köszönöm az információkat! azt szeretném még kérdezni hogy ha a szobában 25 fok van akkor az akváriumban hány fok van?
2015. jan. 9. 18:45
 9/12 anonim ***** válasza:

Hőmérő minden akváriumba kötelező, nekem nincsenek fűtőim, illetve vannak, de el vannak csomagolva, ilyenkor is hűtőm pc ventilátorokkal az akváriumokat, a világítással együtt mennek a ventilátorok is.

Zárt fedős akváriumok, sc2-es önvény kandallók vannak a fűtésre, fűt mind a bolond, alig kell rárakni, de néha hőgutát kapunk, főleg ha kint nincs mínusz.


Tehát főleg a világításon múlik, ha erősebb a pilács akkor 25 c.f felett is lehet az akváriumban.

2015. jan. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

csak egy ilyen van benne bár ez nem hiszem hogy melegít


[link]


[link]


a netről szedtem a képeket!

2015. jan. 9. 19:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!