Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Arany gurámi hogy érzi magát...

Arany gurámi hogy érzi magát egyedül?

Figyelt kérdés
nekem 130 literesben van egy nőstény de nem tudom hogy vegyek e hozzá mivel egyik ismerősőmnek 3 kék gurámija van és állandóan hajtják egymást. Most meg az én aranygurámim nyugodtan komotosan békésen el uszkál. Köszönöm és bocsi a helyesirásért
2015. jan. 10. 20:37
 1/4 anonim ***** válasza:
8%
Kérdezd meg a halast, vagy keress rá a neten. Sztem a hal szereti a sokaságot.
2015. jan. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

származási hely: Thaiföld, Vietnam, Laosz

hossz: 10-15 cm

hőmérséklet: 24-28 Celsius


* Tudományos név : Trichogaster trichopterus * Magyar név: Arany gurámi * Csoport: Labirint-kopoltyúsok * Származás: Délkelet-Ázsia. * Testhossz: 13-15 cm * Természetes élőhely: Folyók holtága, tavak, mocsarak, öntözőcsatornák. * Viselkedés: A hímek egymással hajlamosak agresszívan viselkedni. * Táplálkozás: Ragadozók (sóféreglárva, szúnyoglárva). * Szaporodás: Elég könnyű. * Medence: Minimum 120 literes * Halnépesség: 120 literre 1 hím és 2 nőstény; * Dekoráció: Sűrű növényzet. * Hőmérséklet: 24-28°C * pH: 7,6-7,5. * Keménység: 5,6-8,4 NK° Megjegyzés: Mivel a hímek nagyon élénkek és erősek, a nőstényeknek szükségük van olyan növényekre, melyek között elrejtőzhetnek a hímek elől. Szaporodás idején a hím habfészket készít. Egy 10 cm nagyságú hím már jól megkülönböztethető a nősténytől, melynek a hátúszója lekerekített,

2015. jan. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
130 literben én nem erőltetném. Pont az a faj, amelyik jól elvan egyedül is, ráadásul a nőstények is elég.... khm... temperamentumosak tudnak lenni (reális esélye van, hogy laposra verné az új gurámit).
2015. jan. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez gurámi függő, az egyik sokat fog gubbasztani, gyengül az ingerszegény környezet miatt a metabolizmusa, emésztési problémái lesznek és elpusztul.


Én külön tettem egy öreg nőstényt, csináltam egy 115 literes akváriumot abba került, ha nem tettem volna mellé még egy nőstényt 100% hogy elpusztult volna rövid időn belül, egész nap az egyik sarokban volt.


Azért van olyan hím nálam ami teljesen elvan egyedül, észre sem veszi a többi gurámit, sokat van a talaj közelében a páncélos harcsákkal.


Az, hogy kergetik egymást nem jelent semmit, kárt nem csinálnak egymásban, legjobb példa rá a juhászok kutyái, soha nem betegek mert folyamatosan mozognak, jól működik az anyagcseréjük.


Végül is 50-50%, akváriumban alapból kell neki a nyüzsgés, nincs el egyedül, ha sokat gubbaszt akkor nem sokáig húzza, viszont ha úszkál, feltalálja magát akkor rendben lesz.

2015. jan. 11. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!