Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tavasszal megyek kirándulni,...

Tavasszal megyek kirándulni, ötletek?

Figyelt kérdés
A nagyszüleim is jönnének és nem lenne senki aki etetné a halakat, milyen egyszerübb/olcsóbb auto haletetőt javsoltok?
2015. jan. 11. 14:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Milyen halak, es mennyi idore mesz kirandulni?

Mert mi pl a neonhalainkat nyugodtan itthon merjuk hagyni 3-4 napot, annyit nyugodtan kibirnak, az aranyhal pedig akar egy hetet is ()regebbi tapasztalat)

lehet, hogy jobban jarnal, ha pl egy baratod atmenne egyszer megetetni.

2015. jan. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vannak lassan oldódó haleledelek, 3-4 napos is hosszú hétvégére, de akár 14 napos is hosszabb utazáshoz. (Csak pl. több kaját old ki, mint amennyit én etetni szoktam, szóval mikor hazajövök, kell a részleges vízcsere és egy kis aljzattisztítás (de leginkább csak akkor, ha a 2 heteset használom, a 3-4 napos nem teheli meg úgy a vizem. (Persze minél kisebb az akvárium, annál jobban terhel. Mondjuk 50l felett szerintem meg sem éreznéd.) Régen volt mechanikus automata haletetőm is (amit az akvárium tetejére kellet tenni, időzítője volt, és naponta elfordult egy kicsit, és szórt egy kis tápot a vízbe), de ezeket a lassan oldódó cuccokat én jobban szeretem - mondjuk nekem több akváriumom van, ezért a lassan oldódó táp nekem praktikusabb is.
2015. jan. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
arany kolibrihal,amanda lazac egy hétre max
2015. jan. 11. 15:40
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Jól kondicionált, kifejlett példányoknak meg se kottyan az 1 hét. Egy nem túl humánus kísérlet keretében egy kárász több mint egy évet kibírt táplálék nélkül. Jobb, ha ilyet nem bízol másra. Automata se az igazi arról is hallottam már rossz tapasztalatokat, vettem én is, de ott porosodik a szekrénybe.

2015. jan. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!